3 Temmuz 2008

REGAİP KANDİLİ ve REGAİP GECESİ NAMAZI DUASI

regaip kandili
Regâib Gecesi Namazı:

Bu geceyi ibâdetle geçirmenin sevabı pek çoktur.
Bu gecede kılınacak namaz 12 rek’attir. Bu namazın kılınışı şöyledir:
Her rek’atta fatihadan sonra üç kadir suresi ile 12 adette ihlas suresi okunur. Her iki rek’atta bir selam verilerek 12 rek’at tamamlanır. On ikinci rek’at kılınıp selam verildikten sonra yerinden kalkmadan yetmiş kere “ Allahumme salli ala Muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi” denilir. Sonra secdeye varılır. Secdede yetmiş kere “ subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi” denir.
Sonra secdeden kalkılarak ettahiyyatta oturulur. Ve yetmiş kere “Rabbiğfir ve erham ve tecavez ta’lemü” dedikten sonra tekrar secde edilir. Secdede yetmiş kere “ subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi” dedikten sonra, isteklerimizi alemlerin Rabbine arz edilir. ( İhya ulumuddin, Bedir yayınları, 1974, c:1, s:555)
Regâib namazını cemaatle kılmak bid'attir. Zaten terâvihten başka hiçbir nâfile namaz cemaatle kılınmaz.

19 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Can't load your chat box so i leave a message here. Me too hope can xlink with you, after you linked me then drop by my blog tell me ok? Thanks.

  YanıtlaSil
 2. Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun. hayırlı kandiller...

  YanıtlaSil
 3. sevgipinari013 Temmuz 2008 15:08

  Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.Regaib Kandiliniz mübarek olsun!

  YanıtlaSil
 4. hey, thanks for dropping by at my blog!

  YanıtlaSil
 5. Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayırlı kandiller..

  YanıtlaSil
 6. hamdivehusnucan3 Temmuz 2008 16:04

  teşekkür ederim sizinde kandiliniz kutlu olsun.selm

  YanıtlaSil
 7. http://eminedantelorgu.blogcu.com/

  Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

  YanıtlaSil
 8. Haha~ cant understand your language, you are from Turkey right? Then you are my first visitor from Turkey, nice to meet you! Thanks for dropping by. ^^

  YanıtlaSil
 9. Kandiliniz mübarek olsun
  selamlar

  YanıtlaSil
 10. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.kandilin mubarek olsun arkadaşım

  YanıtlaSil
 11. CANIM ELBİSTANLI,TEŞEKKÜR EDERİM,SENİNDE KANDİLİNİ KUTLUYORUM...SEVGİLER

  YanıtlaSil
 12. hi.. thx for visiting my blog.. ^^
  nice to meet you.. :)

  YanıtlaSil
 13. bulbulun yeri3 Temmuz 2008 17:50

  Canım,
  kandilin kutlu, dileklerin kabul olsun.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 14. Ey rabbimiz bizi üstadımızı büyüğümüzü ana-babamızı kuran ve imanhizmetinde çalışan kardeşlerimizi eşlerimiziçocuklarımızı akrabalarımızı ecdadımızı cennete koy Amin Kandiliniz mübarek olsun

  YanıtlaSil
 15. Elbisanlı teşekkür ederim ziyaretin için, hayırlı kandiller. Dualarımız kabul, günahlarımız affolsun.

  Sevgiler,
  Evren

  YanıtlaSil
 16. ♥ Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

  YanıtlaSil
 17. Canım çok teşekkür ederim ziyaretin için, sizin de kandiliniz mübarek olsun, senesine ermeyi de nasip etsin allah...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 18. Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 19. günaydın arkadaşım..ay çok maçup oldum geçen kandildede yazmıştınız bana.
  size geldim ama tıklayamadım:((
  blogspotta bazı arkadaşlara tıklayamıyorum.bir ben değildi birkaç arkadaş tıklayamamaıştık bir arkadaşa.
  o arkadaş şablon değişmiş ve blogcudaki cboxunun kodunu diğer tarafa koymuşmuş.yeni cbox almış sorunu kalkmış.geçen bende ilk geldiğimde tıklayamamıştım..
  şimdi sorun yok çok sevindim iademi yapamadım diyede suçlandım kendi kendime.
  nice kandillere inşaAllah...amiinn..

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..