18 Eylül 2008

HAYIRLI CUMALAR

cuma mesajları

Allahım! İşlerimi düzenle, hâllerimi güzelleştir Beni sana kulluk eden iyi insanlardan ve sana şükreden varlıklardan eyle, Dini dünyevi bütün işlerimizde düzenliliği kolaylaştır, hayırdan olan muradlarımızı yerine getir. Hayırlı işlerin hepsine Bismillah Şerlerin hepsine Euzu billah Her korkuda Lâ ilahe illallah Her hüzün ve kederde Maşallah Her günaha Estağfirullah Her musibette İnna lillah Her nimette Elhamdulillah Her bolluğa Eş-şükrü lillah Her şaşılacak şey için Sübhanallah Her darlık için Hasbiyallah Her kaza ve kadere Tevekkeltü al-allah Her itaat ve isyanda Lâ havle vela kuvvete illa billah derim. Vakt-i şerif, Cuma, Ömr-ü aziz, ahir ve akibet hayrola ... Kalplerimize gerçek sevginin tattırılması niyazımızla...

Cumanız Mübarek Dualarınız Kabul Olsun.

16 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. arzumunhobidunyasi27 Haziran 2008 12:03

  merhaba sevgili arkadaşım ziyaretine hayırlı olsua geldim yeni bloğun hayırlı uğurlu olsun .malesef blogcu bıktırdı artık gerçi ben bu ara çok yoğunum fazla bakamıyorum bloglara ama işte

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı cumalar dilerim..Selamlar..........

  YanıtlaSil
 3. karadenizsofrasi-Balıkesir27 Haziran 2008 12:23

  SELAM HAYIRLI CUMALAR,ELBİSTANLI DİYE GÖRÜNCE Bİ BAKAYIM DEDİM;BEŞ YIL ELBİSTANDA GÖREV YAPMIŞ BİRİ OLARAK ,elişlerin çok güzel olmuşlar,ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Elbistanlı,
  ziyaretin için teşekkür ederim.
  Seninde Cuma'n hayırlı olsun.
  El işlerine bayldım. Ellerine sağlık.
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 5. Hz. Enes radıyallahu anh demiştir ki: "Cuma günü, (duaların kabul edileceği) ümit edilen saati, ikindi namazından sonra güneşin ufuktan kaybolması anına kadar arayın." Tirmizi, Salat 354, (489).
  Cumamımız mübarek olsun inşallah...

  YanıtlaSil
 6. dualarının kabul olması dileğiyle hayırlı cumalar canım A.e.o sevgiler

  YanıtlaSil
 7. ..Öyleyse siz, bütün zamanlarınızda Beni anın, Beni aklınızdan çıkarmayın ki Ben de sizi her an bağışlamak ve sevap vermekle anayım..
  (Bakara: 152)

  Allah'ı anmamız, O'nun tarafından anılmamız için bir çağrıdır.
  Mevlam her daim O'nu anan kullarından eylemesi ümidi ile Insaallah..
  Hayirli Cumalar ve
  Mutlu bir hafta sonu dileği ile..


  Kardeşim sen düşünceden ibaretsin,
  Geriye kalan et ve kemiksin,
  Gül düşünür gülüstan olursun,
  Diken düşünür dikenlik olursun,

  Mevlana Celaleddin Rumi

  www.elifnun.blogcu.com

  YanıtlaSil
 8. nazardeymesin0719 Eylül 2008 12:16

  AMİNNNN AMİNNN AMİNN Arkadaşım hayırlı cumalarr http://nazardeymesin07.blogspot.com

  YanıtlaSil
 9. Hayırlı Cumalar Arkadaşım
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 10. hayırlı cumalar.yeni güzellikler eklemişsin ellerine sağlık.elişlerin çok güzel seni linklerime eklemek istiyorum.benim çocukluğumun bir kısmı elbistanda geçmiş ama ben hatırlamıyorum.annemle babam için ayrı bir yeri var elbistanın.küçük bebeklerini elbistanda kaybettiler ve mezarı orda.neyse çok konuştum hadi selamlar.

  YanıtlaSil
 11. Ya Rabbî! Unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbî! Bize, bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbî! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme, bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge. Sen bizim Mevlamızsın kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.(Bakara Sûresi, 286)

  CUMANIZ MUBAREK OLSUN..

  www.fzehra.blogcu.com

  YanıtlaSil
 12. he bacım senin kızına yaptım gel al yeleği kızına giydir bitanem
  nurhobi

  YanıtlaSil
 13. hayırlı sabahlar hayırlı hafta olsun canım ..

  fzehra.blogcu.com

  YanıtlaSil
 14. Yaratıcının sevgisiyle kal,
  ve Onun elleri her dem kalbinde olsun,,,

  YanıtlaSil
 15. Prof. Dr. Es'ad Coşan hocaefendi diyorki: Yumrukla bir insanın İslamiyeti seçtiği görülmemiştir.Karşındaki insanı sevmeyi öğreneceksin. Sevilecek bir tarafını bulacaksın. İyimser olacaksın. Her insanın dikeni vardır, gülü vardır. Gülünü göreceksin,oradan seveceksin.Sevdin mi yakalarsın bir insanı. sevgi herşeyi halleder. İçiniz kamil bir imanla parıldadığı zaman, seversiniz. O iman o sevgiyi meydana getirir. sevgi dolu olur insan. ALLAH'ın mahlukatını sever insan. Yaratılanı Yaratan dan ötürü sevmeye başlar. Yunus gibi çoşkunlanır insan.
  ------

  YanıtlaSil
 16. Prof. Dr. Es'ad Coşan hocaefendi diyorki: Yumrukla bir insanın İslamiyeti seçtiği görülmemiştir.Karşındaki insanı sevmeyi öğreneceksin. Sevilecek bir tarafını bulacaksın. İyimser olacaksın. Her insanın dikeni vardır, gülü vardır. Gülünü göreceksin,oradan seveceksin.Sevdin mi yakalarsın bir insanı. sevgi herşeyi halleder. İçiniz kamil bir imanla parıldadığı zaman, seversiniz. O iman o sevgiyi meydana getirir. sevgi dolu olur insan. ALLAH'ın mahlukatını sever insan. Yaratılanı Yaratan dan ötürü sevmeye başlar. Yunus gibi çoşkunlanır insan.

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..