15 Ocak 2009

GAZZE'DEKİ ATEŞİ SÖNDÜRECEK AYET..DUA KAMPANYASINA DEVAM EDİYORUZ

Filistin


İsraillilerin işlediği onca vahşete rağmen, ateş altındaki Filistinlilerin ruhunu ferahlatan ve Gazze’de yaşayanların metanetlerini kaybetmemelerine neden olan ayeti kerime mealen şöyle:
“Onlar (Yahudiler) ne zaman savaş amacıyla bir ateş alevlendirdilerse, Allah onu söndürmüştür.” (Maide Süresi, 64)
Ayeti kerimenin güzelliğine bakın. İnsanın zulme karşı direnç göstermek için başka motivasyon kaynağı aramasına gerek var mı? Garantiyi Allah veriyor.
Onun içindir ki, ABD’nin ürettiği yüksek teknoloji ürünü son model silahlar her defasında önce Filistinlilerin üzerinde denenmesine, üstelik rahat soykırım yapabilsinler diye dünyanın görmezden gelip destekçi çıkmasına rağmen, İsrail bir avuç insanla baş edemedi ve her defasında pes etti. Aslında sadece İsrail dememek lazım� Arkasındaki tüm güç odakları sonuç alamadılar.
Yukarıda yer verdiğimiz ayeti okurken, Gazze’ye saldırıların başladığı ilk gün, okullarında mezuniyet sevinci yaşarken bombardımana yakalanan ve az sonra ölecek olan gencecik polis adaylarından birinin gürül gürül şahadet getirmesini gözünüzün önünde canlandırabilirsiniz. Ah vah edip yalvaran değil, son nefesinde bile ruhen dimdik ayakta olan bir insan göreceksiniz.
Ya da, nerede ise tüm uzuvları parçalandığı halde, sağlam kalan kan revan içindeki tek kolunu yukarı kaldırarak kanlı şahadet parmağı ile “Allah Bir” işareti yapan gencecik delikanlıları, ya da yanında bebeği ve çocukları şehit olmuş yatarken, şarapnel parçaları ile lime lime olmuş bedeninde topladığı son enerjiyi yaralı parmağını göğe dikmek için kullanan kadınları düşünün ve ebediyen unutmamacasına zihninize kazıyın.
Hep birlikte görüyoruz� Ne yürek, ne iman varmış Gazzelilerde�
Yokluk, açlık, sağanak gibi yağan bombaya rağmen, metanet nedir, iman nedir dünyaya gösterdiler.
Ülkemizde bir iki olay olunca, bırakın bomba patlamasını, bir çukurdan 3-5 bomba çıkınca moraller sarsılıyor. Gazze’den ülkemize ve tüm inananlara ulaşan mesaj, “Ey Müminler gevşemeyin. Mahzun olmayın. Siz eğer (gerçekten) mümin iseniz, (düşmanlarınıza galip ve onlardan) çok üstünsünüz” ayetini bize en çarpıcı bir şekilde yansıtmak oluyor. (Al-i İmran/139)
Gazze’de yaşananların insanlığa verdiği bir mesaj muhakkak ki var. Allah kullarına hiçbir zaman zulmetmediğine göre, zulüm gibi görünen o karanlıktan tüm insanlığın geleceğini aydınlatacak ışık huzmelerinin ilk işaretleri de yükselebilir.
Filistin de yaşananlarla yukarıda verdiğimiz ayette müjdelenen açık gerçeği bir arada düşündüğümüzde, İstiklal Marşımızda yer alan şu satırları daha rahat anlama imkânı buluyoruz. Ne diyor Milli Şairimiz Mehmet Akif;
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.
Filistin’de yaşananları izlerken, Gazzelileri bu ruh ve ümit içinde görüyorum. Kaldı ki umutsuzluk Müslüman açısından bir şirk konusudur. “Onlar (Yahudiler) ne zaman savaş amacıyla bir ateş alevlendirdilerse, Allah onu söndürmüştür” şeklindeki ilahi vaade tereddütsüz iman etmek ve bu badireden kurtulmak için de elbirliğiyle tüm insanlık olarak gereğini de yapmak durumundayız.


Prof. Dr. Osman ÖZSOYYahudi milleti ne kadar para mal toplamışsa Allah bir kavmi onların başına musallat etmiş devamlı zillet altına girmişlerdir.Kudurdular Buhtun Nasır geldi vurdu.(Danyal a.s zamanında)Kudurdurdular Rum İmparatorluğu vurdu.Kudurdular Faris İmparatorluğu vurdu.kudurdular PEYGAMBER EFENDİMİZ gelip vurdu.Kudurdular İspanya vurdu.Kudurdular Almanya vurdu.şimdi yine kudurmuşlar.Zilletleri yakındır inşaAllah..


Dua Kampanyasına kaldığımız yerden devam ediyoruz inşallah.
TOPLAM : 1000 fetih suresi

BURCU NOKTA..................10

MARİFETANE...................40
EHLİKEYF........................50
FATMA48........................20
USTA28..........................20
NEŞELİGÜNLER..................10
SUSAMÇÖREKOTU...............10
SARIGÜL.........................40
ELAY-SADOŞ.....................50
ULUSOYDANTEL..................10
NİHANAY.........................20
KARAKAZAN......................10
İLKAYINMEKANI..................20
BERCESTE06 ......................10
ALPİNC.............................10
KOMŞULARIM.......................25
GÖNÜLDENELE...................... 3
BÜLBÜLÜNYERİ......................10
AYFER SULTAN.......................146
AKASYA NURAY....................... 5
AYTENCE..............................30
KARAMEL MUTFAK................... 5
SAFİYECE..............................10
YAĞMURUMUNELLERİ.................10
GÜLAYCE...............................10
CİMCİME26.............................50
NALİYA.................................30
FİLİZCEÖRGÜLER....................... 3
RANAHOBİ....................................2
ARZUNUNHOBİLERİ ..................10

KALAN......................... 321 ADT

HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞLAR...

9 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Bu katliamı ve vahşeti durdurmak ancak tüm dunya halklarının hükümetlerini israil ile askeri anlaşmaları iptal etmesinine zorlamak ile olur. Türkiye hükümeti ve genelkurmayı da israil ile askeri anlasmaları iptal etsin diyebilirseniz bu vahşetin durmasına katkıda bulunmuş olursunuz. venezuellanın yaptığı kadarı bile yapılmıyorsu hamaset ve şov yapılıyor demektir. ayrıca halklar arasındaki düşmanlıkları körüklemek kimseye savaş ve gözyaşından başka bir şey getirmez. İsrail'de bu vahşetin durması için sokaklarda gösteri yapan ya da askere gitmemek için hapiste yatanları da görmeniz gerekmezmi

  YanıtlaSil
 2. www.yapraksarma.blogcu.com15 Ocak 2009 08:06

  canım inşallah bende okumaya çalışırım.Allah onları korusun

  YanıtlaSil
 3. duyarlılığınız için teşekkürler..

  selam ve sevgilerle..

  YanıtlaSil
 4. canım 2gündür panelime giremiyordum dünde tüm gün misafirlerim vardı hiç giremedim nette gece cepten akasya nurayımla görüştük o benim bilmediğim bi yöntemle panelime girmeyi denememi söyledi halloldu canım buara görüşemiyoruz evet inan iadelerime bile gidemiyorum bu öğren davranışından dolayıda seni çok öpüyorum sevgili halidede blog durdurmuş benim durdurmama gerek yok çünki zaten ben başka birşey eklemedim ekleyemedim elim varmadı o vahşetin o acının üzerine yemek elişi koymak bana ters geldi öylece duruyo neyse gelelim asıl konuya şimdi ben haftaya ameliyat oluyorum buara direksiyon kursum ve sınavı var anestezi için tahliller yapılacak var da var ama bendende 2 fetih suresi yaz şimdilik bakalım belki dağıtabilirsem umuyorum daha fazla sure alırım olurmu bitanem allah (cc) tüm dualarımızı kabul etsin ve filistine fetih ve zafer nasip etsin amin amin amin görüşürüz canım a.e.o

  YanıtlaSil
 5. s.a.sevgili kardeşim Rabbim dualarımızı kabul etsin(amin).O'na emanet ol.

  YanıtlaSil
 6. SA.Haticeciğim,-75-adet daha aldım.A.E.O.

  YanıtlaSil
 7. selam arkadaşım ..
  We are ask the God to help them and the victory inşAllah for them.
  thanks sweety.
  Hayırlı Günler.
  Lady Hands.

  YanıtlaSil
 8. arzununhobileri15 Ocak 2009 15:12

  merhaba canım.kusura bakma biraz geç cevap veriyorum.ben de bu akşam 10 adet okumaya çalışacağım benim ufak oğlum rahat durursa.İnşallah Allah yardımcıları olsun okunan ve okunacak dualar aşkına Allah kabul etsin.Selam ve sevgilerle...

  YanıtlaSil
 9. merhab hayırtlı akşamlar sevgiler

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..