14 Ocak 2009

İŞTE YAHUDİLERİ KORKUTAN HADİS...DUA KAMPANYASINA DEVAM EDİYORUZ

Filistin

Yahudilerin bir hadis-i şerifte yer alan değerlendirmeden korkup İsrail'in her yanına aynı ağaçtan dikme gayreti içinde olduğunu biliyor muydunuz? İşte o hadis-i şerif...


Ortadoğu’daki gelişmeleri yakından izleyen, başta İsrail olmak üzere bölge ülkelerine sık sık gelip giden ve bu coğrafyanın tarihsel sürecine ilişkin çok sayıda yayını bulunan tarih profesörü bir dostum bana önceki gün; “Yahudiler İsrail’de en çok hangi ağacı dikiyorlar ve bunun sebebi nedir biliyor musunuz?” diye sordu.

Kendisine, özellikle tarım konusunda İsraillilerin dünyanın en önemli araştırmalarına imza attıklarını biliyorum ama bir ağaca karşı özel ilgileri olup olmadığı konusunda bilgi sahibi değilim dedim. İsrail’e de şimdiye kadar hiç gitmediğimi söyledim. Kısacası sorunun cevabı bende yoktu.

Verdiği cevap çok ilginç oldu. Yahudilerin İsrail’de en çok diktikleri ağacın gargat ağacı olduğunu, bunun nedeninin ise bir hadis- i şeriften kaynaklandığını söyledi. “Yahudiler hadis-i şeriflere itibar ediyorlar mı ki” dedim. Etmiyorlar ama yine de içleri rahat değil. Tedbiren de olsa yine de bu ağacı dikmekten geri kalmıyorlar dedi. Sonra Peygamber Efendimizin konuyla ilgili bir hadis-i şerifini okudu.

Tarihçi dostumun yanından ayrıldıktan sonra bu hadis-i şerifi kaynaklarıyla birlikte sizlerle paylaşmak üzere kütüphanemdeki kitaplardan aradım buldum.

İlginçtir, hadis-i şerif daha çok kıyamet alametlerinin zikredildiği bölümlerde geçiyor. Kaynaklarda kıyamet alametleri sıralanırken, fitnenin artması, Yahudilerin Müslümanlara yönelik taşkınlık ve zulmü inanılmaz boyutlara varınca, sabır sınırı taşıp artık bu zulme bir dur demek isteyen Müslümanların kendilerini bulup cezalandırmasından çekinen Yahudilerin bulabildikleri her yere kaçıp saklanacağından söz ediliyor.

Hadis-i Şerif’te, Yahudilerin taşların ve ağaçların bile arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından başka bütün taş ve ağaçların: "Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu öldür" diyeceği ifade ediliyor. (Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et-Tâc, I, 25).

Bahsi geçen hadis-i şerif Sahih-i Müslim’de; “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek 'Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır. diyecek. Sadece 'gargat' ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyuruluyor. (Kitab-ul Fiten H. 2239).

Bu kadar yalın bir gerçeklikle ifade edilen hadis-i şerif üzerinde ayrıca bir yorumda bulunma ihtiyacı duymuyorum. Her şey gayet açık ortada�

Fakat izniniz olursa Gazze’de yaşanan son vahşet görüntülerinden de yola çıkarak hadis-i şerifin son cümlesinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Ne buyuruyor Peygamber Efendimiz; “Ağaç ve taş dile gelerek, Ey Müslüman, gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır” diyecek.

Demek ki Yahudilerin artık haddi iyice aşmış zulmüne tanıklık etmek ağaçların ve taşların bile deyim yerindeyse canına öyle bir tak edecek ki, sabırları taşacak ve ihbarda bulunmak üzere dile gelecekler.

Hadis-i Şerif temel kaynaklarda böyle geçiyor. Birileri rahatsız olacak diye lafı eğip bükecek değiliz. Peygamber Efendimiz söylüyorsa El Hak doğrudur.

Nitekim Yahudiler de yaptıkları işin sonunun nereye varacağını ve tarihteki örneklerinde de görüldüğü gibi hep böyle sürüp gitmesinin mümkün olmayacağının az da olsa farkında olmalılar ki, hadis-i şerifte “sadece o ağaç söylemeyecek” denilen gargat ağacını tarih profesörünün tespitiyle ülkenin her yanına dikmekten geri kalmıyorlar. İsrailliler her yana bu ağaçtan dikeceklerine zulme son verseler daha iyi olur. O zaman muhakkak ki daha güvende olacaklardır. Bu iş hep böyle gitmez. Tarih bunun örnekleriyle dolu.

Prof. Dr. Osman ÖZSOY


Bu Ayet ve hadislere iman ediyoruz biliyoruzki kafirler istesede istemese Allah C.C Nurunu tamalayacaktır. Ama müslümanlar yaratılış gayesini unutmaması lazım. Sabır tabi ama biz yapılması gerekenleri yaptıktan sonra sabredeceğiz.

Dua kampanyasını destekleyen tüm arkadaşlara canı gönüldn teşekkür ediyorum.Allah filistin için kalbiyle diliyle dua eden tüm müslümanların dualarını kabul eylesin.

Dua Kampanyasına kaldığımız yerden devam ediyoruz inşallah.

TOPLAM : 1000 fetih suresi

BURCU NOKTA..................10 ADT

ELBİSTANLM...................40 ADT
EHLİKEYF........................50 ADT
FATMA48........................20 ADT
USTA28..........................20 ADT
NEŞELİGÜNLER..................10 ADT
SUSAMÇÖREKOTU...............10 ADT
SARIGÜL.........................40 ADT
ELAY-SADOŞ.....................50 ADT
ULUSOYDANTEL..................10 ADT
NİHANAY.........................20 ADT
KARAKAZAN......................10 ADT
İLKAYINMEKANI..................20 ADT
BERCESTE06 ......................10 ADT
ALPİNC.............................10 ADT
KOMŞULARIM.......................25 ADT
GÖNÜLDENELE...................... 3 ADT
BÜLBÜLÜNYERİ......................10 ADT
AYFER SULTAN.......................71 ADT
AKASYA NURAY....................... 5 ADT
AYTENCE..............................30 ADT
KARAMEL MUTFAK................... 5 ADT
SAFİYECE..............................10 ADT
YAĞMURUMUNELLERİ.................10 ADT
GÜLAYCE...............................10 ADT
CİMCİME26.............................50 ADT
NALİYA.................................30 ADT
FİLİZCEÖRGÜLER....................... 3 ADT

KALAN......................... 408 ADT
HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞLAR...
13 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. merhabalar canım benim,dua dostluğuna 20 fetih suresiyle sizin ve oradaki kardeşlerimizin yanındayım.İLKAYIN MEKANI

  YanıtlaSil
 2. SA. CANIM,KAÇGÜNDÜR VÜRÜSTEN GİREMİYORUM ŞİMDİ SORUN YOK BEN SAYFAMDA GELDİKÇ E YAZAR NETİCEYİ BİLDİRİRİM ÖPTÜM CANIM.A.E.O

  YanıtlaSil
 3. arkadaşım bu güzel düşünceden dolayı tşk ederim,güzel olmuş ben başka yerlerdende almıştım ,buradanda 10 tane ile katılayım olmazmı,Rabbim onların yar ve yardımcısı olsun inş.

  YanıtlaSil
 4. gonuldeneledokulenler14 Ocak 2009 14:16

  canım adresine mail bıraktım.
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. bulbulun yeri14 Ocak 2009 15:41

  “O gün Rab Abramla ahd edip dedi:Mısır ırmağından büyük ırmağa,FIRAT ırmağına kadar senin zürriyetine verdim.”TEVRATTekvin Bölümü 18.Ayet (13.Sayfa)

  Bir gün mutlaka kendilerine Allah tarafından verildiğini kabul ettikleri bu toprakları geri almak için gelecekler…
  Filistin’e geldikleri gibi ,Lübnan’a geldikleri gibi,
  Sırada Suriye’nin olduğu gibi..

  Yahudi devletinin fikir babası Theodor Herzl (1.Siyonist Kongresi 1897)“Kuzey sınırlarımız Kapadokyadaki dağlara kadar dayanıyor.Güneyde Süveyş kanalına.”

  İsrailli Devlet Bakını Ben Gurion (İsrail devletinin ilanı sırasındaki açıklamadan 1948)“Filistin’in bugünkü haritası İngiliz Manda yönetimi tarafından çizilmiştir.Yahudi halkının ,gençlerimiz ve yetişkinlerimizin yerine getirmesi gereken bir başka haritası daha vardır;NİL’DEN FIRAT’A KADAR !”
  Sıra bize de gelecek...

  Canım,hepimiz masum insanların yanındayız.Ben de 10 tane dua aldım ve okudum.Allah kabul etsin..
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 6. SA.Haticeciğim, benim topladığım 71-Akasya Nuray"ın-5.okumaya devam edeceğiz inş. topladıça yazarım A.E.O.

  YanıtlaSil
 7. canım dün aldığım 10 fetihi ben dağıttım 10 tane daha yazabilirsin.
  inşeALLAH okudujca alırım bende fatma46 sayfamı sadece israil ile ilgili yazılara bırakdım artık orada başka etkinlik yapmayacağım.
  duaların yanı sıra lütfen aldığımız ürünleride dikkat edelim etrafımızıda bilinçlendirelim 3-5 kişide olsa bunun dağılacağına eminim rabbim dualarımızı kabul etsin sevgiler canım

  YanıtlaSil
 8. sa. haticeciğim 71 olacak sevgiler.A.E.O.

  YanıtlaSil
 9. SA. Benin aldıklarım 71- inş daha devam edeceğiz. Nuray rahatsız olduğu için 5 adet okumuş.A.E.O.

  YanıtlaSil
 10. Dua çiçeğini bilirmisin?Yeryüzünde sulanır gökyüzünde açarmış, melekler kulundan deyip Rabbimize sunarmış,dualarda unutulmamak dileğiyle...HAYIRLI CUMALAR...İLKAYIN MEKANI

  YanıtlaSil
 11. Allah'ım,bize rızık olarak verdiğini bereketlendir ve bizi ateşin azabından koru.Amin." Hayırlı akşamlar

  YanıtlaSil
 12. Thanks for visit me. It´s a pitty that I don´t understand your lenguage. Your jobs are beautifull. See you soon.

  YanıtlaSil
 13. allah kabul etsin.sevgiler hemserim.herseyin gönlünüzce gecmesi dileği ile..www.yemekkahvekokusu.blogcu.com ve www.sevgisunumu.blogspot.com

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..