5 Ocak 2009

ZALİM GÜÇLÜ OLSADA, ALLAH'DAN BÜYÜK DEĞİL! FİLİSTİNE DUA EDELİM.DÖKTÜĞÜN KANDA BOĞULACAKSIN İSRAİL!Kâfirler de aslında birbirlerinin dostları ve yardımcılarıdırlar. Eğer siz de öyle yapmazsanız, yeryüzünde büyük bir fitne ve fesat çıkar. (Enfal-73)Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !

Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: "Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz? Nisa 75

Yahudi artık sınır tanımıyor ve var gücüyle müslümanlara meydan okuyor.Medya bu hususta
islama saldırdığı gibi, İsrailin vahşiliğini gözler önüne serecek olsaydı elbet daha duyarlı olur ve en azından dualarımızla onlara yardım etmeye gayret ederdik.

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !

Birileri gafletimizden faydalanarak kardeşlik binamızı yıkıyor. Kardeşlik bedenimizi parçaliyor. Kolumuz bir tarafta, başımız bir tarafta, kalbimiz diğer tarafta, bir tarafta Filistin, bir tarafta Irak, bir tarafta Afganistan diğer tarafta Çecenistan, Doğu Türkistan

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !
Şimdi tembelliğe son verme zamanı ve Ayet/Hadis lerle amel etme zamanıdır.

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !
Fetih suresi ve Ayetel Kürsü okumaya başlayalım....

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !

Ebu Derdâ (r.a)'dan Resûlüllah (s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: "Kişinin müslüman kardeşinin arkasından yaptığı dua kabul edilir. Yanı başında görevli bir melek, her ne zaman kardeşi için dua ederse; Âmin, aynısı sana da olsun, der." (Müslim)

Şunuda iyi bilelim ki; ALLAH ZULCELAL bizi zulme sessiz durmaktan sorumlu tutacak! Ve biliyoruz bunlar bir imtihandır. HZ.Musa (a.s) dahi bu aziz ümmetten olmak istedi, ama biz bu ümmete yakışır bir 'Müslümanmıyız' acaba?

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !
Peygamberimiz (s.a.v), “Bir yerde bir Müslümanın ayağına bir diken batarsa, diğer Müslüman o acıyı duymalıdır” buyuruyor...

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !
Enes (r.a)'dan, Resûlüllah (s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: "Sizden biriniz, kendisi için sevdiğini kardeşi için de sevmedikçe -hakkıyla- iman etmiş olamaz." (Buharı ve Müslim)

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !
İbn-İ Ömer (r.a)'dan, Resûlüllah (s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: "Müslüman, müslümanın kardeşidir; ona zulmetmez, onu düşmana teslim etmez. Kim kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyacını giderir. Kim bir müslümandan bir sıkıntı kaldırırsa, Allah da ondan kıyametin sıkıntılarından bir sıkıntıyı kaldırır. Kim bir müslümanın ayıbını Örterse, Allah da kıyamet günü onun ayıbını örter." (Buhari ve Müslim)

Zalim güçlü olsada, Allah'dan büyük değil !
Ebu Derdâ (r.a)'dan Resûlüllah (s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: "Kim bir kardeşinin haysiyet ve namusunun çiğnenmesine karşı çıkarsa, Allah da kıyamet günü cehennem ateşini onun yüzünden uzaklaştırır." (Tirmizi rivayet etmiş ve hadis hasendir demiştir..
(dua alıntı)

Yüce ALLAH'IM!..bir ateş istiyorum İsrail'e...bir de su istiyorum FİLİSTİNİME..
Ey istekte bulunulanların en hayırlısı, Dua edilmesini emreden ve duaya icabet edeceğini bildiren,Bizim de duamızı kabul eyle.Amin.15 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. haticecim google dan ''cumhurbaşkanlığı web adresi'' diye aradım ilk sayfanın ilk adresine tıkladım açılan sayfada görürsün zaten biraz karışık sayfa reklamı çok ''tc cumhurbaşkanlığı'' diye yazı var oraya tıklayınca mesaj kutusu açılıyor

  YanıtlaSil
 2. sevgipinari015 Ocak 2009 16:21

  S.a hayırlı akşamlar canım.Duyarlılığın için Allah razı olsun.Hepimizin,Müslümanım diyen herkesin aynı duyarlılığı gösterip yüreğinin yanması,gözlerinin yaşarması lazım.Duana yürekten aminlerimi gönderiyorum.A.e.ol,muhabbetle kal.

  YanıtlaSil
 3. hello there...nice to meet you...Join to "My Google Friend Connect" in order to know you...Thx before...

  YanıtlaSil
 4. duyarlılığınız için teşekkürler.dualarımız onlarla ve bize bunu hatırlatanlarla birlikte.

  YanıtlaSil
 5. s.a böyle duyarlı arkadaşlarım olduğu için çok mutluyum.Allah razı olsun kardeşim.o zalimlerin kahrolacağı günde yakındır inşaallah.

  YanıtlaSil
 6. canım arkadaşım.hepimizde ordaki dostlarımız için dua ediyoruz.rabbim işallah en kısa zamanda israilin cezasını verir.bu duyarlılığın için allah senden razı olsun

  YanıtlaSil
 7. MEHPARE ÖĞÜT5 Ocak 2009 18:06

  Haftanın ilk gününü bitirdik arkadaşım.İlk günün akşamından selam ve sevgiler gönderiyorum.Herşey gönlünüzce olsun,keyifli bir akşam ve mutlu yarınlar diliyorum kendine iyi bak olmaz mı ...

  Bu arada arkadaşım senin sayfana geldiğinde yüklediğin bir yazılımdan dolayı bir virüs uyarısı veriyor bilgin olsun. En son yüklediğin birşey varsa istersen bir denetimden geçir olmaz mı

  YanıtlaSil
 8. nazardeymesin075 Ocak 2009 19:19

  selam iyi akşamlar güzel görüşleriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim arkadaşım.

  YanıtlaSil
 9. BoncukDevrim5 Ocak 2009 19:24

  Süphesis Rabbimisden büyük war midir? umarim cesalarini bulacaklardir birgün...
  Hersey gönlünce olsun canim...

  YanıtlaSil
 10. makhina hobi5 Ocak 2009 20:24

  selam canım İnşallah bütün müminlerin duasıyla bu felaket bir son bulacak Allah yar ve yardımcıları olsun
  hayırlı,sağlıklı,bereketli bir hafta dileğiyle hayırlı akşamlar dilerim canım

  YanıtlaSil
 11. http://yasaminkiyisindan.blogcu.com5 Ocak 2009 21:02

  Selam arkadaşım..Dualarımız kardeşlerimiz için..iyi akşamlar diliyorum iyi haftalar sevgiler arkadaşım..

  YanıtlaSil
 12. s.a.
  hayırlı geceler gönlü güzel bacım.elbette Rabbim onlara hakettiklerini verecektir.ama en çok zoruma giden sayfamdaki yazıdada var,Şarona sorulan soruya verdiği cevap.elbette haklılar böyle azıtmakta,biz müslümanlar birlik olamıyoruz ki.komşulara israil ürünlerini boykot edelim müslüman olarak,bari bu kadarcık desteği olsun verelim dedim geçen hafta.kimsenin umuruna bile gelmedi.sadece 1 komşu o ürünlerin adlarını istedi.inan böyle bir blogta oturduğum için kendimden utandım.ve ben doğuda oturuyorum.dualarımız her zaman onlarla beraber.evde yemek yapmaya utanır oldum,onlar sıcak bir lokma dahi bulamıyorlar.......a.e.o.

  YanıtlaSil
 13. slm hayırlı geceler arkadaşım

  YanıtlaSil
 14. Hepimiz birer Filistinliyiz, ve hepimiz Filistin halkının yanındayız..


  Allah tum müslüman aleminin yar ve yardimcisi olsun,
  zalimlare karsi muvaffak eylesin.

  Filistinde hayatini kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet,
  siyonistlerin ordusuna karşı korkusuzca mücadelesini sürdüren kardeşlerimize de Allahtan sabır, güc diliyorum..

  Ya Rabbi! Bizleride mazlumlara yardımda öncüler eyle!

  selam ve dua ile..Allah razi olsun , Aşure Günümüz Mubarek Olsun Kardesim..

  www.elifnun.blogcu.com

  YanıtlaSil
 15. Selam Arkadasim

  Bu hayirli gunde Allah dua ve ibadetlerinizi kabul etsin,Filistindeki kardes ve cocuklarimiza da yardimlarini esirgemesin insallah.

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..