3 Mayıs 2012

Tığ işi bayan yelek modelinin resimlerle yapılışı

Açıklamalı tığ işi bayan yelek modeli

Açıklamalı tığ işi bayan yelek modeli,lady narrated crocheted vest modelTığ işi örgü bayan yelek modelimizin yapılışını resimlerle anlatmaya çalıştım.Açıklamalı modeller konusunda pek iyi değilim ama tığ işi yelek örneğinin  açıklamasını isteyen arkadaş bişeyler yazmaya çalışacağım. Bu model tığ işi balık sırtı modelinede benzer ayrıca ilk bakışta şiş ile örüldüğünüde düşünmüştüm ama tamamen tığ örgüsü ve çok kolay bir örnek..


Açıklamalı tığ işi bayan yelek modeli

Öncelikle tığ işi örgü bayan yeleğine beden genişliginizce  ön veya arka parça için zincir çekerek başlıyoruz.6 tane ikili veya 3 lü trabzan ör 4 zincir çek trabzanların yanındaki 4.zincire sık iğneyle tuttur.Bu şekilde sıra sonuna kadar 4 zincir 4 ara ile tutturulur 6 trabzan ile bitirilir.dönüşte yine 6 trabzan yap 4 zincir çek ilk zincir halkasını atla ikinciye sık iğne ile tuttur (bir halka ör bir halka arttır yalnızca birinci sırada) ve zincirin başını 1 cm kadar uzat, aynı şekilde yanından resimde görüldüğü gibi 8 adt sık iğne örer gibi ilmek alıp uzatın 4 zincir çekip diğer halkaya geçiyoruz.

Açıklamalı tığ işi bayan yelek modeli


Oluşturduğumuz uzun ilmekleri tığdan çıkararak sıra sonuna kadar 8 li uzun ilmek yaparak 6 trabzan ör dönüşte yin a6 trabzan ör zincir çekmeden sık iğne ile ilk uzun ilmeğe tuttur 4 ilmeği aynı şekilde ör 4 zincir kalan 4 ilmeği sık iğne gibi ör yine arada zincir çekmeden diğer ilmek sırasına geç.Tığ örgüsünden azıcık anlayanlar resimlere bakarakda yapabilirler.Resimlerin üzerine tıkladığınızda büyüyecektir..Örmek isteyenlere kolay gelsin takıldığınız bir yer olursa yorum bırakın yardımcı olmaya çalışırım.


lady narrated crocheted vest model

Bu resimde aynı modelden yeni başladığım etol şalımdan  bir görüntü..Aralardaki zincirleri 4 değil 6 olarak ördüm ve ilmeklerin boyunuzda biraz daha uzun tuttum.Bu örneği çok sevdim ben kolay ve çabuk biten güzel bir model cici kızlarımız içinde  bu örnekle değişik birşeyler örmeyi düşünüyorum..

9 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Elinize sağlık arkadaşım çok şik bir yelek olmuş örneğinizde güzel bir fark katmış yeleğinize iyi günlerde kullanınınız.

  YanıtlaSil
 2. ne hoş olmuş,eline koluna sağlık.iyi bir fikir oldu benim için,ben de bebek yeleği örerim bundan

  YanıtlaSil
 3. Très jolie réalisation merci pour les explications !
  Amitiés Carole

  YanıtlaSil
 4. merhaba canım,kaç tane salavat çektin sormaya geldim,haber verirsen sevinirim,selamlar :)

  YanıtlaSil
 5. Adorei ficou lindo!!!
  Beijinhos!!!
  Sonia Faria

  YanıtlaSil
 6. Model çok güzelmiş, ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. Benim çiçek Oie!
  Ne en güzel nokta!
  Bu çok şirin kattır!

  Sevgili büyük haftasonu!
  Kisses!

  YanıtlaSil
 8. Harika bir blog eğitici çok şey var ben de beklerim http://fgbilge.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 9. hiç güzel değil hiç bişey yok

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..