2 Ekim 2012

Açıklamalı Örgü Cepken yelek Modeli

Açıklamalı örgü cepken yelek

Şiş örgü cepken yelek 3 yaşını yeni bitirmiş bir yakışıklı için örüldü..İpimiz alize süper lana zincir.. şiş numaramız: 3,5... 1 yumak ip yeterli geldi..Örgü cepken yelek modelimizi Nakonun örgü festivali kitabından aldım ufak tefek değişikliklerle 3 parça olarak örüp diktim..Örgü Cepken yeleğin açıklamasına gelince şöyle:


Önler: 3 ilmek başlayıp 37 ilmek oluncaya kadar her düz sırada yanlardan arttırdım.4 diş arttırmadan haroşa örüp düz örgüye geçtim ön bant için 4 ilmek haroşa  7 düz  cep için 15 ilmek kes (ben kesmedim açık gri iple örgüye devam edip cep bantlarını tamamladım) 15 ilmek şişe yeniden al + 11 ilmek düz..Bundan sonra 35-36 sıra düz örüyoruz.koltuk için 10 ilmeği 4 sıra haroşa örüp 6 ilmeği kestim ve ön yaka kısmı için ilmek kesmeye de başladım. her düz sıra ön bantlardaki 4 haroşadan 3 ünü örüp 4.cüyü düz ilmekle birlikte örerek toplamda 14 ilmek kalıncaya kadar bu şekilde ördüm.son sırada 10 ilmeği kesip 4 ilmeği 6 sıra daha örüp kapattım..Bu kısımları daha sonra yakaya dikiyoruz..Diğer parçayı da aynı şekilde örüyoruz yalnız her 6 sırada bir düğme deliği açıyoruz..

Açıklamalı örgü cepken yelek

ARKA: 66 ilmek başlayıp 4-5 sıra haroşa örüp yine 35-36 sıra düz ördükden sonra yanlardan 10 ilmek 4 sıra haroşa örülüp her iki tarafdan da 6 şar ilmek koltuk için kes..Ön koltuk bandı boyunca örüp bütün ilmekleri kes..Tüm parçaları dikip yelek kenarına bir sıra tığ işi sık iğne ördüm..Birde cepler için kestiğim ilmeklerden ilmek çıkarıp düz örüp içten diktim.Hepsi bu kadar umarım anlatabilmişimdir..Pek benzemese de farklı bir cepken yelek modelide burada paylaşmıştım sizlerle..

Açıklamalı örgü cepken yelek

Örmek isteyenlere kolaylıklar diliyorum..Örgü cepken yeleğimizin yapılışı hakkında takıldığınız bir yer olursa sormanız yeterli elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..Bir başka küçük yakışıklımız için ben yeni bitane daha başladım onuda bitirip ikisini birlikte resimleyecektim ama yetişmedi elimde sallandı kaldı rahatsızım biraz bugünlerde ne örgüyle ne de başka bişeylerle pek aram kalmadı gibi..Geçici bir süreliğine kendimle de işlerle de pek barışık olamayacağım sanırım ama olsun sonu iyi olacak inşaAllah...Bu arada önceden hazırladığım postları yayınlamaya devam edeceğim fırsat buldukça da yorumlara geri döneceğim..Benden bugünlük de bu kadar..Her gelen günümüz bir öncekinden daha güzel olsun en güzele emanetsiniz selametle kalın sevgiler..16 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Çok güzel olmuş yakında bende başlıycam sanırım sayenizde örgüye :) tabi vakit bulursam
  Selametle inşallah

  YanıtlaSil
 2. eline sağlık sahibi güle güle giysin inşallah

  YanıtlaSil
 3. Kenarlardaki haraşo (lastiğin) dışında, ince bir tek sıra düz örgü gibi duran şerit var. Onu açıklarmısınız? Sonradan mı yapılıyor? Çünkü kollarda olmadığı dikkatimi çekti.

  YanıtlaSil
 4. Ah, okurken dikkatimden kaçmış, tek sıra sık iğne diye açıklamışsınız.

  YanıtlaSil
 5. çok şık bir yelek, ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 6. Ellerine sağlık ne güzel olmuş. Attım hemen arşive.

  YanıtlaSil
 7. Gunaydin canisi nasilsin ? Cok guzel bir yelek olmus ellerine saglik iyi gunlerde giyilsin sevgiler:)

  YanıtlaSil
 8. ELİNE SAĞLIK SEVGİLİ ARKADAŞIM .BENDE BU MODELDEN YAPMIŞTIM :))

  YanıtlaSil
 9. ellerine sağlık ablacım

  YanıtlaSil
 10. ellerine sağlık canım v kesimi çok muntazam güle güle giysin yakışıklı.

  YanıtlaSil
 11. Emeğine sağlık canım..
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 12. harikasın canm bende bu modeli yapıcam yakında teşekkürler

  YanıtlaSil
 13. ya yeni doğmuş bebeğe nasıl oluyor açıklarmısın lütfen acilllllll:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni doğmuş bebeğe hemen örgü giydirilmese daha iyi olur diye düşünüyorum ama siz bilirsiniz.Ben oğlum içinde 1 yaşa göre ördüm verdiğim sayılara göre.dilersenizde ilmek sayılarını azaltarak örebilirsiniz. mesele 3 ilmekle başladığınız önleri 27 ilmeğe kadar artıırın sonra diğer sayıları ayarlayıp uygulayın.arkayıda 51 ilmek başlayın sanırım olur.

   Sil
 14. 80 ilmekle başladım arkayı önü kaç kaç yapmalıyım

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..