9 Ocak 2013

Açıklamalı Örgü Erkek Hırkası men's knitted cardigan

Açıklamalı Örgü Erkek Hırkası

Eşim için ördüm bu hırkayı kendim ördüm diye söylemiyorum rengiyle de modeliyle de çok şık bir hırka oldu eşimde çok beğendi severek giyiyor sağlıkla güle güle kullansın inşaAllah..

Örgü erkek hırka modeli, ipimiz kartopu  lamb's wool şiş no: 3..Hırka için 6 yumak ip yeterli geldi.Örgü erkek hırkamızın modeli kesme şeker örneği ilmek sayıları 40-42 bedene göredir..
Hırkanın modelini nako dan aldım yapılışını eşimin bedenine göre ayarladım. Nako'da ki  ilmek sayılarıyla başladığımda oldukça büyük oldu.Birde ip farkından sanırım tutturamadım sayıları her neyse ben örgü erkek hırkamızı aşağıdaki sayılarla ördüm..


ARKA: 120 ilmek başladım 6 cm 2 li lastik örüp kesme şeker örneğine geçtim 45 cm daha örüp kol evi için 4+3+1+1 olarak kesip 20-22 cm daha örüp ilmekleri kapattım..
ÖNLER: 65 ilmek başladım 6 cm 2 li lastik kesme şeker örneğiyle birlikte 44 cm daha örüp kol evi için 4+3+1+1 ilmek kapatttım ve örgü 60 cm olduğunda ön yaka için 5+3+16 defa 2 şer ilmeği keserek yaka oyuntusunu yaptım.

KOLLAR: 
60 İlme başladım 6 cm lastik örgüden sonra kesme şeker örneğiyle devam ettim yanlardan her 4 sırada bir 1 er ilmek arttırdım kol boyuda 45cm olduğunda benim ilmek sayım 110 nun üstündeydi.Kol evi içinde yanlardan 5+4 ve her defasında her iki tarfadan 2 şer ilmek keserek 8  ilmek kalıncaya örüp 8 ilmeğide kapattım.

Tüm parçaları buradaki yazımda paylaştığım şekilde birleştirdim..Yaka için 124 ilmek çıkarıp 2 li lastik olarak 12 cm ördüm.Ön ortalardan da 120 şer ilmek çıkarıp yine 2 li lastik olarak ördüm 5 adt düğme iliği açmayı unutmayalım. Örgü erkek hırkamızın yapılışı bu kadar örmek isteyenlere kolaylıklar diliyorum..


men's knitted cardigan


Açıklamalı Örgü Erkek Hırkası

6 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Canım ellerine,emeğine sağlık çok şık sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Sehr schön!
  ♥Crissi♥

  YanıtlaSil
 3. Que casaquinho mais lindo! Adoro modelinhos pra meninos:)

  bjinhos

  YanıtlaSil
 4. Hırka çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Eşiniz de güle güle kullansın. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. ellerine sağlık canım.eniştem güle güle giyinsin.umarım iyisinizdir.çok öpüyorum.kolay gelsin.sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. ellerine sağlık canım çok şık olmuş.iyi günlerde kullanılsın.sevgiler.

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..