29 Mart 2013

Eskiyen Çiçeğimi Yeniledim...

Eskiyen çiçeği yenileme

Eski hali aşağıdaki gibi olan çiçeğimi yeniledim..Hazır çiçeğimin ilk hali çok güzeldi 6-7 yıl önce hediye gelmişti güller tomurcuk misali kapalıydı zamanla dağıldı ve renkleri de açıldı.

Önce bütün çiçekleri saplarından çıkardım..Saksısı hala iş görür halde olduğu için ona bir işlem uygulamadım sonrasında daha önce ördüğüm lalelerden artan simli iplerle tek tek  laleler örüp her içini eski saplara takarak içine de eski gül yapraklarını  ve o bitince de boncuk slikonla doldurup diktim.

Yapraklarını hırdavatçıdan aldığım ince inşaat tellerini bükerek her lale için bir yaprak örüp ikisini birlikte saksıya yerleştirdim..Bu kez tığ işi lalelerim biraz büyük olsalar da hem hediyeyi atmamış hem de geri dönüşümle yep yeni bir çiçeğe sahip oldum..Bu lalelerin yapılışı hakkında buradaki yazımda bilgi vermiştim.

Çiçek yenileme işi biteli neredeyse 1 ay oldu ama ağır vasıta ben ancak yayına hazırlayabildim:)) Eski çiçeğim  de gördüğünüz o aralardaki minik papatyalarda değerlendirildi o da artık başka bir posta kalsın..Hepinize hayırlı cumalar diliyorum gününüz hayırla bereketle geçsin dualarımız kabul ibadetlerimiz makbul olsun...


Eskiyen çiçeği yenileme


5 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..