30 Aralık 2013

Şiş Örgü Çiçek Yapilişi knit flower pattern

Şiş Örgü Çiçek

Şiş örgü çiçek motifleri yapılışı çok kolay ve her türlü süslemede kullanabilirsiniz.. Örgü çiçekleri örgülerinizden artan iplerle de örebilirsiniz çünkü çok az ip kullanıyoruz.

knit flower

Şiş örgü çiçek motiflerini şapka, çanta  ve taç gibi aksesuarları süsleyebilirsiniz. Gelelim yapılışına:  Ben örgülerimden kartopu flora ip ve 3.5 no şiş kullandım.

Çiçeklerimizi örmek için şişimize 53 ilmek atıyoruz. 16 veya 18 sıra örüyoruz (tersli düzlü).Örgünün düz tarafından aşağıda resimde görüldüğü gibi 4 ilmek birlikte topla, 4 ilmek topla 1 ilmek şişten bırak en alttan ikinci sıraya kadar sök ve söktüğün ilmeği de aradaki sökülen ilmekleri büzüp sıkıştırarak yine düz ör ve sıra sonuna kadar böyle devam et. Örgünün ters yüzüne geldik ve yine ilmekleri tamamen 2 li 3 lü örüp kapatıyoruz.Şiş Örgü Çiçek


Ben resimde anlaşılsın diye ara ilmekleri bırakarak kesme işlemini yaptım.

Şiş Örgü Çiçek

Tersten tüm ilmekleri 2'li 3'lü kapat

Şiş Örgü Çiçek

Gördüğünüz gibi çiçek şeklini aldı iğne ile yanları tutturup ortasına düğme boncuk diktiğiniz de çiçek motifiniz hazır demektir.. Örgü çiçek motifi örmek işte bu kadar kolay yinede takıldığınız benim anlatamadığım bir yer olursa yorum bırakın yardımcı olmaya çalışırım.

Sevgili takipçilerim, blog dostlarım, ziyaretçilerim hepinizi uygunadım.com sponsorlu çekilişime bekliyorum çekilişime katılmak için 1 dakika ayırıp beni yalnız bırakmaz iseniz çok sevinirim.

Hepinize güzel bir hafta dileyerek en güzele en emin olana emanet ediyorum selametle kalın kucak dolusu sevgiler.

6 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Beautiful!!!
  Happy New Year!!!

  YanıtlaSil
 2. çok değişik, çok güzel olmuş. ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. cok değişik cok güzel görünüyorlar

  YanıtlaSil
 4. Canım,
  yeni yılın sağlık, huzur, bolluk ve bereket getirmesi dileğiyle, iyi yıllar.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 5. çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık:)))
  2014 yılı ve gelecekteki bütün yılların hepimize sağlık, mutluluk, başarı, dostluk ve bol kazanç getirmesini diliyorum. İyi seneler

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..