4 Aralık 2013

Sürpriz Muffin Tarifi & Coco Star Kek

Sürpriz Muffin Tarifi


Sürpriz Muffinler kızım ve arkadaşları için yapıldı. Okulda etüte kalan kızım ve arkadaşları için her gün bir anne atıştırmalıklar hazırlıyoruz..Ayda bir kez de sıra bana geliyor bende çocukların sevebileceği renkli bir şeyler hazırlamak istedim onlara coco star muffinler yaptım. Sürpriz muffinlerin çocuklar tarafından çok beğenildiğini duyunca bende çok mutlu oldum miniklere afiyet şifa olsun.

Sürpriz kek için Cahide ablanın muffin tariflerinden faydalandım kendisine buradan da teşekkür ediyorum ellerine sağlık..
İzninizle Sürpriz muffin tarifini bende yaptığım  şekilde birde ben vermek istiyorum..

Keki bildiğiniz kakaolu kek olarak hazırlayınız ben 25 adt muffin keki için 5 yumurta kullandım yumurtalardan 2 sinin beyazını da iç harcı için ayırdım..

Sürpriz muffin iç harcı için: 
2 yumurta beyazı 
1 su bardağı (80-100 gr kadar)
1 çay bardağı pudra şekeri
Önce iç harcı hazırlayıp fındıktan biraz büyük 25 adt toplar hazırlıyoruz.

Slikon kek kalıplarımızın içine kağıt kek kalıplarından yerleştiriyoruz içlerine 1 er yemek kaşığı kek hamuru koyduktan sonra tam ortalarına hindistan cevizli toplarımızı bastırmadan koyalım.1 1.5 yemek kaşığı daha kek hamuru koyup önceden ısıtılmış 170 derece fırında 20-25 dakika pişiriyoruz üzerini süslemek sizin zevkinize kalmış. Ben 80 gr tablet çikolatayı benmari usulü eriterek (içine 1/2 çay bardağı süt ekleyip biraz daha açtım) kekleri çikolataya batırıp şekerlemelerle süsledim..Hepsi bu kadar yapan ellere sağlık yiyenlere de afiyet şifa olsun.. selametle muhabbetle kalın...
1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..