4 Şubat 2014

Cansu Nur'un Kutu Tiyatrosu


Cansu Nur'un Kutu Tiyatrosu

Kutudan tiyatro yapımı, tiyatroyu çok seven kızım için kaç kez böyle kutulardan tiyatro yaptığımı hatırlamıyorum artık.. Tiyatroya ilk gittiğimiz günden bugüne her fırsatta tiyatro yolcusuyuz ne izlediysek bir de evde izliyoruz:))

Okullar yarı yıl tatiline girdiği gün hazırladım kutu tiyatromuzu Cansu da eski dergilerinden kestiği resimlerle dilediğince süsledi adını da Neşeli Tiyatro koydu...Daha önce hazırladığım keçe kuklalar işte bu nedenle yapılmışlardı.. O keçe kuklalarıyla gösteri yaparken bana da kızımı kendi tiyatrosunda resimlemek kaldı. Sitede yayınlamak için kendisinden izin de çıkınca kutu tiyatromuzu ve ilk kez kızımın yandan yönden de olsa resmini paylaşıyorum.. Küçük hanım şimdide parmak kukla istiyor ilk fırsatta yapmalıyım yoksa daha büyük bir tiyatro isteyebilir:)) 


Cansu Nur'un Kutu Tiyatrosu

Kutu tiyatrosu için dilediğiniz büyüklükte bir karton kutu, perde için herhangi bir kumaş yani ne varsa... yapışkanlı kağıt, 15-20 cm perde için lastik..( perdeyi elimde diktim lastiğe geçirip kutunun her iki yanından da düğümledim üzerine yapışkanlı kağıt gelince pek belli olmuyor) geriye kalan süslemeler çocuğunuza kalsın.. Basit ama onları çok mutlu eden bir faaliyet bu özellikle okul öncesi çocukları için.. 

Bugünlük de bu kadar selametle kalın hepinize kocaman sevgiler...  
2 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. ellerinize sağlık izleyicisi bol ,gişesi yüksek olsun:))) parmak kuklaları yapın ama unuttuğunuz bir şeyler daha var annesi Bilet almadan tiyatroya girilirmi hadi bakalım gelsin biletler:))
    harikasınız.

    YanıtlaSil
  2. Harika bir çalışma olmuş. Sadece sizin değil benimde çok işime yarayacak. Fikir güzel. Elinize sağlık

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..