2 Nisan 2014

Tığ işi Fular Boyunluk & crochet scarf collar

Tığ işi fular boyunluk

Tığ işi fular & boyunluk uzun süredir bekleyen yarım işlerimden bir tanesi idi. Bahar geldi artık fular, boyunluk kullanılmasa da ben yarım işimi tamamladım.. Tığ işi fular - boyunluk modelinin yapılışını bol bol resimledim tığ işi bilenler kolaylıkla örebilir.. Model bana ait, dut ile bebek battaniyesinde olduğu gibi yine rastgele çıkardığım bir fular modelidir. Bu tarz fularları çok seviyorum böyle püsküllü falan.. Şimdiye kadar ördüğüm şal olsun, fular - boyunluk olsun atkı olsun en çok bunu beğendim .. Sipariş değildi ama çoktan çıktı elimden ikincisi elimde püsküllerini örüyorum henüz bitmedi..


Tığ işi fular boyunluk

Fuları örer iken yandaki dolgular 5 adt 3 lü trabzan aralardaki zincir sayısı 7 ortadaki dolgularda 7 adt 3lü trabzan olarak örüldü. Dönüşlerde hep 5 zincir çektim model çekmesin yanlar rahat olsun diye.


Tığ işi fular boyunluk

Tığ işi fular boyunluk modelini ben kalp desenine benzettim siz ne düşünüyorsunuz benzememiş mi..? Örmesi gerçekten çok zevkli çabuk bitiyor sizi oyalamıyor emin olun..
Sen niye beklettin derseniz benim mini minnacık bir oğluşum, okullu bir kızım var üstüne de ev işi kalırsa vakit örüyorum işte:)) Boş durmaya da gelemiyorum. Genelde akşamları oğlum uyuduktan sonra örerek dinleniyorum. Bu fuları da yukarıdaki resimde olduğu kadar başlamış ipin içine tığ ile birlikte tıkıştırmış başladığımı bile unutmuşum yarım kalmış kenarda bundan önce ördüğüm fular için renk ayarlıyordum ki gördüm neyse bu arada lafı da çok uzattım bugünlük de benden bu kadar her zaman olduğu gibi en güzele emanetsiniz selametle kalın.. Takıldığınız bir yer olursa yorum bırakın takılmasanız da yorum bırakın hiç zor değil inanın:))

Beğendiyseniz 2 satır yorum yazar ya da paylaşırsınız olmaz mı...

Tığ işi fular boyunluk

 crochet scarf collar

Tığ işi fular boyunluk

crochet scarf collar


Tığ işi fular boyunluk


Tığ işi fular boyunluk


24 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Çok güzel olmuş gerçekten, açıklama için de teşekkürler.
  Eline sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim şükran hanım güzel yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 2. Çok güzel olmuş elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. bu modeli yapmak istiyorm çok şık gerçekten ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili pembe masallar takıldığınız bir yer olursa ben buradayım...

   Sil
 4. kaydettim yazın denemeyi düşünüyorum tam istediğim tarzda bir model ellerine fikrine sağlık...

  YanıtlaSil
 5. Gerçekten çok güzel olmuş zarif ve şık...ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 6. basit olmasına rağmen çok da gösterişli bir fular.. iyi günlerde kullanın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim emine hanım beğenmenize sevindim.

   Sil
 7. püskülünün kaç zincir olduğunu yazabilir misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 19 zincir çek 5 zinciri zincirin ters yönünden sık iğne ile birleştir sonra yönünü kendine doğru çevirip içine 3 zincir çekip 5 tane de 3 lü trabzan yap 3 zincir çek 5 tane daha 3 lü trabzan yap 3 zincirle trabzanlarının dibine tuttur 14 zincir daha çekip püskülü tamamlıyorsun. umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Sil
 8. Arkadasim ellerin dert görmesin. Fular cok güzel görünüyor.

  YanıtlaSil
 9. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Ben serpiştirilmiş kalp şeklinde olan yerleri çözemedim. Nasıl oldugunu aciklarmisiniz. Bir de aradaki zincirlerin üstüne mi batıyor ya da arasina mı oldugunu aciklarsaniz sevinirim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 10. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Ben serpiştirilmiş kalp şeklinde olan yerleri çözemedim. Nasıl oldugunu aciklarmisiniz. Bir de aradaki zincirlerin üstüne mi batıyor ya da arasina mı oldugunu aciklarsaniz sevinirim. Teşekkürler. Dilek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalp motifini yaparken aradaki zincirler 7 adt olduğu için ortadaki zincirin üstüne batıyor ve hemen dibine 5 adt trabzan yapıyor diğer zincirin ortasındaki ile birleştiriyoruz böylece toplamda 7 trabzan gibi oluyor. dönüşteki bir önceki zincirin ortasına batıp 6 adt trabzan yaparak (önceki zincirin diğer yarısıda trabzan sayıldığı için 6 adt batıyoruz) önceki trabzan dolgusunun ortasına sık iğne ile tuttur hemen yanındakinin dibine 6 trabzan yap sonrasındaki zincirin ilk yarısına tuttur.. Umarım anlatabilmişimdir:)) daha olmaz sa resimle anlatmaya çalışırım.

   Sil
 11. merhaba elinize sağlık çok güzel olmuş ama yan uzatılmış yerlerin nasıl ne yönde çoğalmadan gittiğini çözemedim?

  YanıtlaSil
 12. Bunun videosu yokmu yapılışını arıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoğunluktan video çekmeye vaktim olmuyor maalesef ama olabildiğince anlatmaya çalıştım

   Sil
 13. Bi türlü çıkaramıyorum rica etsem video çekermisiniz uzun zamandır bu boyunluğu yapmaya çalışıyorum

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..