30 Mayıs 2014

Taş Boncuk ve Ayakkabi Baği ile Taç Süsleme Nasıl yapilir.?

Taş Boncuk ve Ayakkabi Baği ile Taç Süsleme

Şerit taş boncuk ve ayakkabı bağı ile taç süsleme nasıl yapılır çok kolay yapılır çokta güzel olur:))

Malzemeler: Şerit taş boncuk
               İnce metal taç
Ayakkabı bağı (istenilen renkte ya da evde ne varsa) Eskiyen ayakkabılarınızın bağcıkları varsa süper olur..
Varsa mumlu ip yoksa eğer, parlak merserize ipler veya naylon havlu danteli iplerini ikiye katlayarak da yapabilirsiniz ama en iyisi mumlu ip..

Taş Boncuk ve Ayakkabi Baği ile Taç Süsleme

Şerit taş boncukla taç süslemeden önce tacımızı giydiriyoruz.

Resimdeki gibi önce ayakkabı bağcığını tacımıza geçirip fazla kısmını keserek uç kısımlarını çok az sıcak slikon ile yapıştırıyoruz sıcak slikon yok ise güçlü bir yapıştırıcıda işinizi görür.


Taş Boncuk ve Ayakkabi Baği ile Taç Süsleme

Şimdide şerit taş boncukla taç süslemeye geçiyoruz. Resimdeki gibi tacın istediğiniz yerinden alttan üstten geçirerek dolaya dolaya diğer tarafına kadar devam ediyoruz en sonda ipi sıkıca bir iki kez bağlayıp keselim. Kestiğimiz noktaya bir damla slikon veya yapıştırıcı damlatırsanız işinizi garantiye almış olursunuz..

Taş Boncuk ve Ayakkabi Baği ile Taç Süsleme

Kalın şerit boncuklu tacımızında boncuğu kızımın bir elbisesini süslemek için aldığım ütü ile kumaşa da yapışabilen boncuklardan kalan boncuğun tamamını tac üzerine kullandığımızdan öncesinde de resimlemeyi unuttuğumuz için ancak taç üzerinde görebilirsiniz.. Paketini 1 tl ye pazardan almıştım 2-3 paketti nerelere kullanmadım ki:)) bulursam yine alacağım çok kullanışlı plastik değilde taş olduğu içinde  nereye yapıştırsam yakışıyor.. Örneklerin den de bir post yapsam iyi olur:)) Daha önce de keçe ile taç süsleme, tüllü taçlar, örgü taçlar yapmıştım ama en çok bunları beğendim:)) Başınızda ışıl ışıl duruyorlar küçük prensesler bayılıyor ışıltılı şeylere kızımda birini kendine seçti diğerlerini tatilde kuzenlerine götürecek...


Yeniden görüşmek üzere her zaman olduğu gibi yine en güzel en emin olana emanetsiniz selametle kalın.. Yürek dolusu sevgiler selamlar..

Taş boncuklarla taç süsleme nasıl yapılır
Taç süsleme 
2 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. harika kullanılacak bir hediye:)ellerine sağlık

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel ellerine sağlık,farklı bir çalışma olmuş...

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..