21 Ekim 2014

Açıklamalı Kız Çocuk Örgü Elbise & knitted dress

Örgü Elbise

Kız çocuk örgü elbise, kızım için ördüğüm bu elbiseyi yakadan başlayıp tüm olarak ördüm.. Yakadan başlama örgüler her zaman favorim olmuştur dikiş olayını sevmiyorum sevemedim :) Böylesi daha kolayıma geliyor ama istisnalar hariç :) Kız çocuk örgü elbise yapılışını da kısaca anlatmaya çalıştım.

Bu günlerde yine şapka bere örgülerine sarmıştım ama kızımın elbisesi de etek ve kol fırfırları hariç diğer kısmı örülü şekilde kenarda bekliyordu havalar iyice soğumadan bitireyim dedim ve çok şükür bitti prensesim sağlıkla güle güle giysin inşaAllah..


Örgü Elbise

Evet işte elbiseyi bu şekilde bekletip duruyordum şapka siparişlerim aradan çıksın da yapayım diye diye epeyce bekledi yazık :)

Örgü elbisemizin yapılışı oldukça kolay  örgü bilen herkes yapabilir zor bir örnek değil çünkü. Örgüde yakadan başlama tekniği ile misina şiş yardımıyla düz örüp 2 sıra haroşa bir sıra 2 ör 1 dola şeklinde sonra yine 2 sıra haroşa ve 4 düz 2 ters olarak fırfır kısmına geçiyoruz. Fırfır kısmında ters örgülerden her 2 bükme sırasında bir arttırma yapıyoruz ben toplamda 4 yada 5 kez arttırma yaptım örgü olduğu için çok da üst kısmı sarkmasın ağır olmasın diye.


Örgü Elbise

Yaka kısmını oymalı ve şeklinde de yapabilirsiniz genelde kolları pek uzun örmez alttan badi bluzlarla giydirirdim ama çok sıcak oluyor bu yüzden yaka sıfır kollar uzun olarak ördüm kızımda çok beğendi.. Elbisemizdeki kolyeyi kızım kendi elleriyle evdeki boncuklardan dizerek hazırladı bende elbisesine birleştirdim. Bir süre sonra sıkılıp yenisini yapacağı da kesin bu arada :)


Örgü Elbise

Değişik birşeyler yapmayı yapılana kendinden bir şeyler  katmaya bayılıyor çok ta güzel başarıyor bunu tasarımcı ruhu var prensesim de..
Allah hepimizin evlatlarına uzun sağlıklı ömürler versin.. Vatanına milletine, dinine kitabına sadık her şeyiyle hayırlı imanlı evlatlar olsunlar inşaAllah..Amin..

Benden bugünlük de bu kadar tüm takibçilerime, ziyaretçilere gönül dolusu sevgiler selamlar en güzele en emin olana emanetsiniz selametle kalın.. Takıldığınız bir yer olsa da olmasa da yorum yazın :)


knitted dress
yakadan başlama elbise
örgü elbiseler
Açıklamalı modeller

1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..