11 Kasım 2014

İşlemeli Örgü Bebek Yeleği Modeli

İşlemeli Örgü Bebek Yeleği

İşlemeli bebek yeleği modeli.. Önler ve arka birlikte kol kısmına kadar tüm olarak örülüp sonrasında ayrı ayrı örülerek dikilmiştir. Örgü yeleğin yaka ve ön bantları sonradan ilmek çıkarılarak örüldü. Düğmeler dikilip çiçek desenleri işlenerek  tamamlandı.İşlemeli Örgü Bebek Yeleği

İşlemeli örgü yelek rengi kırmızı olduğu için resimlemekte her zamanki gibi oldukça zorlandım. Aslında resimde göründüğünden çok daha koyu kırmızı çok tatlı bir rengi var sahibi sağlıkla kullansın inşaAllah.

Örmek isteyen olursa örgü yelek modelinin ilmek sayısı şöyle 165 ilmek başlandı 40 ar ilmek önler 85 ilmek arka için ayarlayıp örmeye başlıyoruz. 2 yaşa göre oldu yelek ama ip ince biraz o yüzden sayıyı fazla tuttuk. Ön bantların sayısını tam hatırlamıyorum ama sadece her dönüş sırasındaki ilmeği aldım şişe onu söyleyeyim :)

Benden bugünlük de bu kadar günlerden ev temizliği ile uğraşıyorum çok yorgunum oturduğum sitede dış cephe mantolaması yapıldı cam çerçeve mahvoldu komple ev temizliği yapmak zorunda kaldım çok yoruldum ama bitti şükür.. Dinleneceğim bikaç gün hakettim :))

Selametle kalın hepinize selamlar sevgiler...


2 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..