26 Aralık 2014

Çift Yönlü Örgü Atkı double knitting scarf

Çift Taraflı Örgü Atkı

Oğlum için ördüğüm çift yönlü kullanılabilen atkı.. Atkımıza taraftar atkıda diyebiliriz.. Daha önce ördüğüm kulaklıklı şapkaya takım olsun istedim ama desen uymasa da renkleri uydu. İki kat çiftli örgü olarak örüldüğü içinde yumuşacık ve esnek oldu. Atkısı da şapkası da oğluma çok yakıştı sağlıkla güle güle kullanır inşaAllah..Çift Taraflı Örgü Atkı

Pompomları için ip yeterli gelmedi istediğim büyük pompomlardı ama olsun böylede fena olmadı sanırım. Çift yönlü atkının uzunluğu 100-110 cm civarı oldu örmesi ilk başlarda biraz zor gibi görünse de eliniz alıştığında oldukça kolay normal örgüden tek farkı ördüğünüz yönde her iki tarafı da örerek tamamlıyorsunuz.

double knitting scarf

Double knitting için hazırlanmış onlarca video var bu örgü tarzını kolayca öğrenebilirsiniz. İlk şapkasını örmeye başladığımda aklımda bu örnek yoktu daha önce ördüğüm çift yönlü örgü şapka aynı desende olduğu için bilseydim şapkayı çift taraflı örerdim.. Neyse renkler takım oldu şimdilik oğluma yeter ilerde nasip olursa yenilerini de örerim inşaAllah.. 

Hepinize hayırlı cumalar dileğiyle selametle kalın...


1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. Ellerine sağlık,güzel bir takım olmuş sağlıkla kullansın kuzu,selamlar..

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..