2 Aralık 2014

Örgü Muffin Motiflerle Doğum Günü Panosu

Muffin Motif

Tığ örgü muffin motifleri ile kızımın sınıfı için doğum günü panosu hazırladım. Panonun üzerini keçe ile kapladıktan sonra muffin motiflerini slikon ile yapıştırdım. Ortasına da öğretmenimiz için yine tığ işi doğum günü pastası örmeye çalıştım.. Önce keçe ile hazırlamayı planlamıştım ama keçe ile uğraşmaktansa elimde kalan artık iplerimi değerlendirmek istedim.. Panoyu başkalarına fikir olabilir diye yayınlamaya karar verdim ama çocukların yüzünü de kapatmadan yayınlamaya gönlüm el vermedi hem hiç birinin ailesinden izin almadım hemde özellikle çocukların resimlerinin nette yayınlanması taraftarı değilim..

Örgü Muffinlerle Doğum Günü Panosu


Tığ örgü muffin motiflerini tek tek ördüm.. Kek kısmından başlayarak renkli iplerle devam ettim ve en son motifleri panoya yapıştırdıktan sonra hazır simli pompomlardan tepe kısımlarına yapıştırdım. Öğretmenimiz ve çocuklar kendilerini muffinler içinde görünce çok mutlu oldular ve beğendiler sanırım. Hepsine uzun sağlıklı hayırlı seneler diliyorum buradan..

Muffin Motif


Muffin motiflerinin yapılışı söyle: Muffinlere kek kısmından 9 zincir çekerek başladım 8 adt 2 li trabzan yaptım üzerine sonrada her dönüşlerde 1'er trabzan arttırdım yanlardan 3 sıradan sonra etrafını da sık iğne ile çevirerek tamamlayarak üst krema kısmına geçtim. ilk sırada 6 adt 3 lü trabzan yaptım (trabzanların 3 lü olarak tığda toplayarak ördüm) sonraki sırada 5 en son sırada tüm aralıklara 2 şer trabzan yaparak hepsini birlikte topladım..


Mutlu huzurlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle selametle kalın..4 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. harika fikir ,ellerine sağlık canım, hepsi de çok şirin isimlikler olmuş

  YanıtlaSil
 2. Adorei a ideia. Ficou lindo o quadro na escola com os muffins e o bolo no meio. Bjs.

  YanıtlaSil
 3. Çok şirin olmuş. İstediğimiz yere aplik de yapabiliriz..Elinize sağlık..

  YanıtlaSil
 4. Merhaba size bir ödülüm var..Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..