16 Ocak 2015

Tiğ İşi Örgü Bebek & amigurumi lady doll

tığ işi bebek

Doğaçlama ördüğüm tığ işi bebek işte sizlerle.. Elbiselerini giydi taktı takıştırdı saçlarımızı da topladık. Birde çantamız olsa iyi olurdu ama çok kısa bir sürede alelacele örüldüğü için çantaya vakit kalmadı tığ işi model bebeği belirli bir güne yetiştirmem gerekiyordu.


tığ işi bebek

Tığ işi örgü bebek yakından görünüşü.. Gözleri ve dudağı polyester dantel ipliği ile yapmaya çalıştım  kulaklar için ördüğüm ten rengi ipi katlarına ayırarak inceltip tek katıyla örüp diktim. Takılar tokalar da evde ne varsa ne bulduysam onları takıp takıştırdım :) Elbisesi içinde alize diva kullandım.


tığ işi bebek

Sahibi kadar güzel olmasa da fena da olmadı sanırım. Tığ işi örgü bebeğin sahibi işte bu güzel hanım efendi. Kendisine doğum günü hediyesi olarak verildi çok beğenip mutlu olduğunu gördüm ya tüm yorgunluğum gitti doğrusu. İlk kez böyle doğaçlama tığ işi bebek ördüm. Amigurimi örenler bilir önünüzde sayılar vs yok ise doğaçlama örmek gerçekten çok zor oluyor. Bende biraz benzetsem yeter diyerek başladım bir hatıra olsun benden dedim saçlar vs benzedi ama bu güzel gülüşü veremedim maalesef..

Hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum selametle kalın..

3 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. çok cici hanım kız olmuş:)ayyy saçlarınada bayıldımm...ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 2. Ben de ağırlıklı doğaçlama örüyorum:)
  çok çok güzel olmuş canım ellerine sağlık,artık sana da bulaştı ya arkası gelecektir bunun :)

  YanıtlaSil
 3. Fesatlanıyorum yaa gösterip durmayın böyle şeyleri..Yapamıyorum sonrada gıpta edip gidiyorum. .

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..