13 Şubat 2015

Açıklamalı Şiş Örgü Askılı Elbise

Şiş Örgü Askılı Elbise

Şiş örgülü askılı elbise, yeni doğan bir prenses için örüldü 9-12 aylık bebeklere göre oldu ama sonrasında tunik olarak da giydirilebilir. Örgü askılı elbisenin yapılışı için 1 yumak ip ve 3 no şiş biraz da artan ipleriniz varsa yeterlidir. Daha önce aynı askılı elbise modelinden kızım içinde örmüştüm ve oldukça acemi bir örgü olmuştu üzerine de çiçek işlemiştim ama bu sefer bu sade görünümü hoşuma gitti.

Şiş Örgü Askılı Elbise

Örgülü askılı bebek elbisesinin yapılışı: 66 ilmekle etek kısmından başladım 4 sıra haroşa ördükten sonra düz örgüye geçtim. 1 sıra beyaz renk, 1 sıra bordo,1 sıra beyaz, 1 sıra yeşil, 1 sıra beyaz, 1 sıra bordo ve 1 sıra daha beyaz ördükten sonra pembe ipe geçerek kenarlardan 1 er ilmek eksilttim. Bundan sonra sonrasında her 10 sırada bir yanlardan 2 kez 1 er ilmek toplamda şişimizde 60 ilmek kalıncaya kadar kesme işlemini yapıyoruz. yaklaşık 15 cm kadar düz ördükten sonra yanlardan 2 ilmek düz 3.cü ilmeği 4.cü ilmekle birlikte kesiyoruz ve bunu her düz sırada12 kez tekrarlıyoruz. Toplamda sağdan soldan olmak üzere 24 ilmek kesiliyor. Dilerseniz modeldeki gibi yine renkleri sıralı bir şekilde örebilirsiniz dilerseniz de aynı renkle devam ederek örebilirsiniz yanlardan 6 şar ilmek tekli lastik olmak üzere 2 parmak kadar düz sonra hepsini tekli lastik olarak 2 parmak boyu daha örüp ilmekleri kapatıyoruz. Unutmadan lastik örgüye geçtikten sonra her iki yandan düğme deliği açıyoruz.

Şiş Örgü Askılı Elbise

Örgü askılı bebek elbisemizin arka parçası da aynı şekilde örüldükten sonra yanlardan askı için 6-7 ilmeği 20 cm daha örüyoruz. Parçaları ve düğmeleri de dikerek elbisemizi tamamlıyoruz. Örmek isteyenlere kolay gelsin takıldığınız bir yer olursa yazın lütfen ben buradayım :)

Hepinize hayırlı cumalar olsun Allah.c.c bu güzel mübarek günün hatırına dualarımızı kabul ibadetlerimizi makbul eylesin amin.. Selametle kalın..

2 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..