24 Şubat 2015

Açıklamalı Tığ İşi Bebek Yeleği ModeliTiğ İşi Bebek Yeleği

Yakadan başlanarak örülen tığ işi bebek yeleği modeli. Kurdela ile süslenmiş tığ işi bebek yeleğinin yapılışı için resimleri takip etmeniz yeterli..


Tiğ İşi Bebek Yeleği


Yakadan başlanarak yapılan tığ işi bebek yeleğinin yapılışı: 
Yaka için 9 zincir çekip 7 adt 2li trabzanla başlıyorsunuz.bir sırada 7 trabzan dönüş sırasında ilk trabzana 4 adt ikili trabzan yaparak 11 trabzan yapılıyor ama dönüşte yine sadece 7 trabzan örülüyor. Yaka boyu istediğimiz genişliğe ulaştığında şimdi aşağı doğru yeleği örmeye başlıyoruz. Kenar trabzanların birine 3 trabzan yap 4 zincir çek bir tarbzan atla diğerine 3 trabzan yap. Aralardaki zincir sayısı hiç arttırılmadan sadece trabzanlar her sırada 2 şer adt yanlardan arttıralacak yani 3 ile başladığımız trabzan 5-7-9... olarak kol genişliği istediğiniz boyuta ulaştığında örneği örmeye başlıyorsunuz. (örnek bir sırada 1 tarbzan 3 zincir 1 trabzanlı balık sırtı ikinci sırada 3 sağ 3 sol trabzanlı balık sırtı en son çevresini de tığ işi istediğiniz şekilde desenle örerek tığ işi bebek yeleğini tamamlıyoruz.


Tiğ İşi Bebek Yeleği


Tiğ İşi Bebek Yeleği

Bebek yeleğini yakından görmek için isterseniz yeni bir sayfada açarak orijinal boyutlarında görebilirsiniz.


Tiğ İşi Bebek Yeleği

Bebek yeleğini ben örmedim ama yapılışını elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım örmek isteyenlere yardımcı olabilmişimdir. Takıldığınız bir yer olursa yorum yazın yardımcı olurum.. Takılmasanız da  yorum yazın :) olmaz mı...

Bugünlük de bu kadar selametle kalın..0 yorum var.Peki senin fikrin nedir..? to “Açıklamalı Tığ İşi Bebek Yeleği Modeli”

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..