17 Şubat 2015

Şiş Örgü İşlemeli Bebek Battaniyesi Modeli

 Örgü İşlemeli Bebek Battaniyesi


Şiş örgü işlemeli bebek battaniyesi modeli, yine sevgili takibçim Filiz hanımdan geldi.. Örmesi çok kolay şık bir örnek..Ayrıca kendisi harika iğne oyaları yapıp satıyor yakın zamanda gönderdiği oya örneklerinden de paylaşacağım inşaAllah.  Şiş örgü bebek battaniyesi tüm parça olarak örülüp düz örgü olan kısımlarına renkli iplerle çiçek desenleri işleniyor. Bebek battaniyesinin etrafını da tığ işi örümce ile 2-3 sıra çevrilmiş en son sırasında örümce ve minik biritler örülerek tamamlanmış. Ören ellere sağlık olsun güle güle kullanılsın..

 Örgü İşlemeli Bebek Battaniyesi

Şiş örgü bebek battaniyesinin işlenmeden önceki hali üst resimle ne kadar farklı renkte değil mi.. Örgüleri resimlerken bu sorunları sık sık bende yaşıyorum. Hem makineden hemde gün ışığını iyi tutturamazsanız resimler istediğiniz gibi olmuyor maalesef.. Neyse olabildiğince resimlemiş Filiz hanım eline emeğine sağlık marifetaneye gösterdiği ilgi alaka içinde ayrıca buradan tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerde modellerinizi gönderebilirsiniz seve seve sizin adınıza paylaşırım burada..

 Örgü İşlemeli Bebek Battaniyesi


 Örgü İşlemeli Bebek Battaniyesi

Sırada sizlerle buluşmayı bekleyen çok hoş örgüler var, çok hoş motif örnekleri, yeni tasarım bir örgü modeli ile güzel bir şapka ve motifli bir battaniye inşaAllah ilerleyen günlerde onları da sizlerle paylaşacağım..Bugünlük de bu kadar olsun en güzele en emin olana emanetsiniz selametle kalın..

6 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. çok sevimli.. elleri dert görmesin Filiz hanımın..

  YanıtlaSil
 2. Sağlıkla kullanılsın pratik ve güzel bir model.

  YanıtlaSil
 3. Yapan hanımın ellerine sağlık güzel olmuş kolay bir örnek işlemelerle senlenmis ne güzel.

  YanıtlaSil
 4. Benim annemde bana hamileyken bu modelden örmüş bizdekinin tek farkı horoşe lerde düz örgüdeki gibi kare ve düz örgülerin içini aynen böyle işlemiş ...ve saklamış bende kızıma kullandım ve Rabbim görmeyi nasip ederse inşallah kızımın bebeğine saklıyorum....sevgiler

  YanıtlaSil
 5. çok güzel olmuş çok beğendim nakış yapılınca farklılık katmış ellerinize sağlık...:))

  YanıtlaSil
 6. Una bellissima copertina! Ciao e buona giornata

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..