10 Mart 2015

Dantel Sehpa Örtüsü Modeli


Dantel Sehpa Örtüsü

50 numara simli dantel ipliği ile örülmüş yeni dantel sehpa örtüsü modeli.. Sevgili arkadaşım takipçim Filiz hanımdan gelen bu güzel dantel örtüyü sizlerle paylaşmak istedim. Dantel sehpa örtüsü 2 parça halinde örülüyor. İlk parça örüldükten sonra ikinci parça örülürken birleştirme yapılıyor. 

Tığ işi dantel sehpa örtüsünün yapılışı: 


Dantel Sehpa Örtüsü

Örmeye yuvarlak motiften başlıyoruz her sırada bir trabzan atlayıp diğerine 2 trabzan yaparak genişletiyoruz. Dantel sehpa örtüsünün büyük olmasını istiyorsanız yuvarlak motifi arkadaşım 5 sırada tamamlamış siz 7-8 sıra örebilirsiniz. Küçük boyutlar içinde 3-4 sıra genişletmek yeterli gelecektir. Motifin son kenarını örerken yarısına trabzanların başına 3 zincir çekip minik biritler yapıyoruz diğer yarısına ise aralarda 2 zincir çekerek 3'lü trabzan yapıp 2.sırasında bu trabzanların başına ve aralarına 2 şer trabzan örüyoruz. Her sırada bir kenarından 5 trabzan içerde örüyoruz ki sehpa örtüsünün şekli oluşsun.

Dantel Sehpa Örtüsü

Resimleri yeni sayda açtığınızda dantel sehpa örtüsünü orijinal boyutlarında görebilirsiniz. Sevgili arkadaşımın ellerine sağlık olsun sağlıkla güzel günlerde kullansın inşaAllah..Örmek isteyenlere kolay gelsin selametle kalın..

3 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. ÇOk beğendim değişik bir modelmiş....

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel olmuş beyaz sehpalar için renkli iple yapasım geldi

    YanıtlaSil
  3. değişik ve hoş bir model, paylaşım için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..