18 Mart 2015

Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası

Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası

Kahve çekirdeği ajur modeli örgü bebek hırkası.. Bebe yünü ve 3 numara şiş ile örüldü. Bebek hırkası 2 yaş bebeğe olabilecek boyutlarda ve 3 yumak örgü ipi kullanıldı. 

Kahve çekirdeği modeli örgü bebek hırkası yapılışı: Öncelikle kahve çekirdeği yada kahve çatlağı örneğinin yapılışını buradan öğrenebilirsiniz.. Bebek hırkasını ben örmedim komşum Aynur ablam  ördü sağ olsun benimde resmini çekmeme izin verdi. Bende şimdi olabildiğince hırkanın yapılışı hakkında size bilgi vermeye çalışacağım. Örmek isteyenlere kolay gelsin diyerek başlıyorum.. 

Arka için 100 ilmek önler için 55'er ilmek kollar içinde 50 ilmekle başlanıp dirsek hizasından sonra 2 sırada bir yanlardan 1'er ilmek arttırılarak 12 kahve çekirdeği örneği sığabilecek kadar olduktan sonra arttırma yapılmadan 6 sıra örnek yapılarak ilmekleri kapatıyoruz.

Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası


Ön ve arka 3-4 cm tekli lastik örüldükten sonra 7-8 ilmek tekli lastik ön bantlar için ayırıp kalan ilmekleri 3 düz 1 ters olarak düzenleyerek 6 sıra kahve çekirdeği örneği 10 sıra (arkalı önlü) düz sonra 6 sıra örnek, 10 sıra düz ve 17 sıra örnek yapılarak örülüyor. Örgü bebek hırkasının yaka kısmını ister modelde görüldüğü gibi yanlardan 3 er örneği düz sıralarda keserek yaka oyuntusunu yapabilirsiniz isterseniz de v yaka şeklinde örebilirsiniz. Yaka için sonradan ilmek çıkarılıp tekli lastik örülüp katlanarak yakaya iç kısmından dikilmiştir.

Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası

Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası

Ören ellere sağlık olsun.. Hediye örmüş Aynur abla, hangi bebeğin kısmeti ise sağlıkla güle güle giysin inşaAllah..

Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası

Açıklamalı örgü modellerimi görmeden gitmeyiniz.. Bugünlük de bu kadar olsun selametle kalın...

0 yorum var.Peki senin fikrin nedir..? to “Kahve Çekirdeği Ajurlu Bebek Hırkası”

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..