20 Nisan 2015

Açıklamalı Tığ İşi Bebek Yeleği Resimli Şemalı

Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Resimli şemalı açıklamalı tığ işi bebek yeleği, çok beğendiğim bir bebek yeleği modeli idi ne zamandır da örmek istiyordum. Evdeki tek renk kalmış yumakları da değerlendirmek adın bu tığ işi yeleği ördüm. 2 yumak ip den çok az kaldı 12-18 ay bebeklere olabilecek büyüklükte oldu. 2 numara tığ ile ördüm. 


Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Tığ işi bebek yeleğinin şemasını yazının sonuna ekledim yapılışını da aşama aşama resimlemeye çalıştım. Uzunca 150-160 ilmek kadar zincir çekip şemaya göre sayıları ayarlayarak zincirin üstüne 2 li trabzan yapıyoruz. 3.sırada balık sırtı yapıp 4. sırayı balık sırtı ve ara boşlukları doldurarak dönüyoruz. 


Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Tekrar aynı işlemi baştan alıyoruz. Bebek yeleğinin arkası için 10 balık sırtı önler için 5 balık sırtı olarak ördüm. önlerde 5 balık sırtından birer tanesini koltuk altına geldiğimizde örmeden dönüyoruz. Önler için daha sonra 2-3 sıra trabzan örmeyi baştan planladığım için koltuk altındaki trabzanı önlerden ayırdım dilerseniz önleri 6 balık sırtı ayarlayıp 1 er tanesini koltuğa geldiğinizde örmeden dönebilirsiniz. Nen önler torbalanabilir diye böyle ördüm ama diğer türlü de denemek lazım :)

Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Bebek yeleğine ilk önce kahve rengi ve mavi ip ile başlamıştım ama beğenmedim açık kahve ile ördümAçiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Çok kullanışlı yumaşacık sıcacık bebek yeleğinin henüz sahibi yok bakalım kimin kısmeti olacak hediyelik olarak ördüm. Elimin altında hediyelik hiç örgü kalmamış bir kaç tane daha öreceğim inşaAllah.

Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Arşivim deki onlarca tığ işi yelek modelleri arasında mutlaka beğeneceğiniz bir model bulabilirsiniz. 100 den fazla Açıklamalı örgü modelleri içinde de sizin de örebileceğiniz bir örnek vardık mutlaka bakmadan gitmeyiniz..

Açiklamali Tiğ İşi Bebek Yeleği

Tığ işi bebek yeleği şeması..

Bugünlük de bu kadar olsun güzel bir haftaya başlamanız dileğiyle selametle kalın..

5 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. this is wonderful !!!
  love hearts...
  :0))))
  http://elianeapkroker.blogspot.com.br/

  YanıtlaSil
 2. çok tatlı bir örnek rahmetli kayınvalidem ilk torununa battaniye örmüş yengem de saklamış şimdi kızının çocuğu kullanıyor :) ellerine sağlık çok da güzel anlatmışsınız.

  YanıtlaSil
 3. ellerıne saglık ablacım harıka olmusss

  YanıtlaSil
 4. Önler arkalar hepsi aynı anda mı örülüyor yksa ayrı ayrı mı

  YanıtlaSil
 5. Cok guzel bir örnek, elinize saglik

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..