6 Nisan 2015

Ayaz Lif İpi İle Şiş Örgü Kese Lif Modeli


Şiş Örgü Kese Lif Modeli

Ayaz marka lif ipi ile şiş örgü kese lif ördüm. İp kırçıllı normal lif iplerine göre kullanımı biraz daha sert ama temizleme özelliği yüksek:) Çok güzel köpürüyor ayrıca ben resimdeki kese lifi kızım için ördüm balık şeklindeki düğme ile de süsledik. Şiş örgü kese lifi  nasıl ördüğümü gelince kese lif nasıl örülür yazımda ayrıntılı olarak anlatmıştım. Lifi ördükten sonra kızıma vermek istemedim açıkçası canını yakacağını düşündüm kullanamaz dedim ama hiç öyle olmadı yani biz memnun kaldık :) Unutmadan normal lif iplerinden daha pahalı ama kullanışlı.. Düz lif iplerini de çok seviyorum örmek istediğim bir dünya lif modeli varken onlardan vazgeçermiyim şimdilik hayır.. Yeniliklere de her zaman açık olmak denemek lazım dimi:) 

Ayaz lif ipi

İpi merak edenler olabilir diye resmini de ekledim. ipimiz bu kare şeklinde örmek isterseniz yaklaşık bir yumak ip ile 55-60 ilmekle başlayıp 2 tane kare lif  örebilirsiniz. Örmek için 4 numara şiş kullandım. Farklı bir kaç rengini daha alıp değişik şekillerde lifler örmeyi de planlıyorum. 

Bugünlük de bu kadar selametle kalın.

10 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. değişik bir ipmiş ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar...bu ip haroşa olarak örülüyor değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tülincim kusura bakma cevap yazmaya vaktim olmadı oğlum rahatsızdı biraz yorumlara 2 dk bakıp çıktım. Haroşa değil düz ördüm ben. http://www.marifetane.com/2010/02/sakalli-iple-lif-modeli-ve-yapilisi_11.html burada nasıl ördüysem aynı şekilde

   Sil
  2. Teşekkür ederim sağol oğluşuna çok geçmiş olsun. ..

   Sil
 3. Canım yayınlamışsın yorumu ama bir cevap yazsaydın

  YanıtlaSil
 4. Ipten aldım ordugunuz cok guzel anlatırsanız bende orucem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.marifetane.com/2010/02/sakalli-iple-lif-modeli-ve-yapilisi_11.html bu linkteki sakallı ip ile ördüğüm lif ile aynı şekilde ördüm Rüveyda hanım. Yazı içerisinde bulunan kese lif nasıl örülür linkinide tıklayarak örebilirsiniz. İlginize teşekkürler.

   Sil
 5. Mrb tepesini yuvarlanmak için kaç. İlmek kalınca ya kadar örmek lazım tam olarak kaç sıra örmek gerekli teşekkür ederim

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..