23 Nisan 2015

Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun...

Regaip kandiliRegaip Kandilimiz Mübarek Olsun...

Regaip kelime anlamı:

          Regâib Gecesi “çok lütuf ve ihsan dolu, kıymetli ve değeri büyük, çok iyi değerlendirilmesi gereken gece” demektir.Regâib Gecesi Namazı :

Her rek'atta fatihadan sonra üç kadir suresi ile 12 adette ihlas suresi okunur. Her iki rek'atta bir selam verilerek 12 rek'at tamamlanır.

On ikinci rek'at kılınıp selam verildikten sonra yerinden kalkmadan yetmiş kere ' Allahumme salli ala Muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi' denilir.

Sonra secdeye varılır. Secdede yetmiş kere ' subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi' denir.

Sonra secdeden kalkılarak ettahiyyatta oturulur. Ve yetmiş kere 'Rabbiğfir ve erham ve tecavez ta'lemü' dedikten sonra tekrar secde edilir. Secdede yetmiş kere ' subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi' dedikten sonra, isteklerimizi alemlerin Rabbine arz edilir. ( İhya ulumuddin, Bedir yayınları, 1974, c:1, s:555)


Bugün iki güzel günü bir arada yaşıyoruz hem mübarek regaip kandili hemde 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramını, çocuklarımızın bu güzel günü de kutlu olsun gözlerindeki sevinç ve umud ışığı hiç sönmesin Allah c.c. hepsine sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin...

Allah c.c. bu mübarek kandil gecesinde dualarımızı kabul ibadetlerimizi makbul eylesin vatanımıza milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar güzellikler, huzur dolu günler gelsin inşaAllah.. Dualarda buluşalım hayırlı bereketli kandiller..0 yorum var.Peki senin fikrin nedir..? to “Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun...”

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..