3 Nisan 2015

Şiş Örgü 8 Kare Motifle Bayan Patik Modeli

Örgü 8 kare motifle patik modeli

Şiş örgü 8 kare motifle patik modeli.. Benim ördüğüm bu patik 3 numara şiş ve ince bir ip ile ördüğüm için 5-6 yaşa göre oldu. Örgü motifli patik tek renk ile de örülebilir ama dikiş yapılan yerlerin belli olması için iki renkle ördüm. Motifleri ayrı ayrı örüp dikmedim ilmek çıkararak ördüm. Çok kullanışlı örmesi zevkli hoş bir patik modeli..

Örgü 8 kare motifle patik modeli

Aslında boncuklarla veya işleme yaparak süsleyebilirdim ama sürpriz sahibi böyle sade istedi ( süsleyeyim vereyim dediysem de giydim vermem dedi tatlı cadı ) iyi ki öncesinde bu resimleri çekmişim :) neyse ördükten sonra dilediğiniz gibi süsleyin siz şimdi gelelim yapılışına...

Şiş örgü 8 kare motiflle patik yapılışı: Başta da söylediğim gibi ipim ince idi alize cotton gold ve himalaya antipilling 3. numara şiş.. Artan ipleri değerlendireyim dedim ip yine arttı :)

15 ilmekle başlayıp 15 sıra haroşa ördüm bu bir kare motif oluyor.. Tek renkle örerseniz 60 ilmek başlayıp 15 sıra haroşa ör yanlardan 15 er ilmek kes 30 sıra haroşa ör ilmekleri kapat. Aşağıda ki resim sırasını takip ederek nasıl katlanıp dikildiğini de görebilirsiniz. 


Örgü 8 kare motifle patik modeli


                        Örgü 8 kare motifle patik modeli

İpinizin kalınlığına göre örgü patik için ilmek sayıları artabilir kartopunun patik ipi ile aynı incelikte ördüğüm ipler buna göre 20 veya 22 ilmekle kendiniz için örebilirsiniz.


Örgü 8 kare motifle patik modeli


Örgü 8 kare motifle patik modeli


Örgü 8 kare motifle patik modeliBu da patiğin topuk kısmının görüntüsü dikerken yardımcı olsun örenlere diye ekledim.
Örgü 8 kare motifle patik modeliŞiş örgü patiğinizi aşağıda ki resimde olduğu gibi yanları katlayıp da kullanabilirsiniz ayak bileğinizi sarsın isterseniz katlamadan da kullanabilirsiniz. 


Örgü 8 kare motifle patik modeli

Hepinize güzel bir hafta sonu dilerek örgü patik modelini örmek isteyenlere kolay gelsin diyorum hepinize selamlar sevgiler selametle kalın..

5 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. pratik bir model.. teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. motifli olanını örmüştüm ama o biraz daha süs gibi duruyor bu şekilde süper olmuş daha sıcacık tutar ayağı,ellerine sağlık canım.

  YanıtlaSil
 3. Eskiden bayağı örerdik bu modelden. Dikilişini unutmuştum iyi oldu tarifiniz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Cok pratik gorunuyor. Elinize saglik. Baslangicta farkli renkteki kareleri nasil birlestiriyorsunuz?

  YanıtlaSil
 5. Ellerinize sağlık harika görünüyor bende Kızıma yapmak istiyorum ama kızım 11 yaşında kaç ilmek baslamaliyim Teşekkürler

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..