20 Mayıs 2015

Bebek Örgülerine Kolay Ajur Örneği ve Yapılışı


Kolay Ajur Örneği ve Yapılışı

Bebek örgülerinde kullanabileceğiniz kolay ajur örneği, pc'deki arşivime aldığım bir bebek yeleği modelinden çıkardım. Yıllardır arşivimde duruyor sanırım bir satış sitesinde görüp beğenmiş örerim diye arşive almıştım. Tek yumak kalmış iplerimden minik minik bebek yeleği örmeyi planlıyorum o yüzden önce küçük bir parça üzerine ajur örneğini çıkardım sizlerle de paylaşmak istedim. Bu aralar taşınma telaşındayım ufak ufak toparlıyorum evi bebek yeleğini başladım ama belkide bitirmek yeni evde nasip olur fırsat oldukça örüyorum çünkü..

Kolay Ajur Örneği ve Yapılışı

Bu resim ajur örneğinin tersten görüntüsü.

Örgü ajur örneğinin yapılışını resimledim ama kısaca anlatayım.Robadan başlama örgülerde bu model tersten çok daha hoş görünüyor bilginize. Alttaki haroşa kısmı ben parça parça örüp dikenler için örnek olsun diye ördüm. Haroşadan sonra 3 sıra ters örüyoruz. Örgünün düz tarafı arkası olacak bize göre ön yüz ters örgü olan kısmıdır. Ters yönde 4.sırayı örerken 3 ters ör 1 ilmeği 3 sıra sök aşağıdaki resimdeki gibi sonrada düz olarak ör. 3 ör 1 sök bu şekilde sıra sonuna kadar örüp arka sırayı düz örüyoruz.

Kolay Ajur Örneği ve Yapılışı

Kolay Ajur Örneği ve Yapılışı

Söktüğümüz 3 sıra ile birlikte aynı sıradaki ilmeği birlikte düz örüyoruz arka sırada bu ilmekler de yine düz örülecek yani önden ters olacak. 3 sıra ters ör 4. sırada aynı işlemi tekrarla hepsi bu kadar. Takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım. Güzel bir gün dileğiyle selametle kalın..
4 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. açıklama için çok teşekkürler eline sağlık:)))sevgiler

  YanıtlaSil
 2. ciao, molto bello il punto a maglia da te proposto, grazie

  YanıtlaSil
 3. Olá amiga, estou passando por aqui mais uma vez, desculpa por não deixar comentário na maioria das vezes que te visito, mas dessa vez tenho que confessar que o teu blog está muito bonito, ah, e estou te seguindo há bastante tempo já, beijokas
  Visite meu blog - Tita Carré - Crochet

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..