8 Mayıs 2015

Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği Modeli

Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği

Komşumun küçük prensesine ait örgü bebek yeleğinin ajur kısmı çok hoşuma gitti hemen resmini çektim ve ajur kısmının örneğini çıkardım. Sonra fark ettim ki ben daha önce bu örnekten bebek yeleği paylaşmışım zaten turuncu yeşil renklerde yakadan başlamalı bebek yeleği aynı örnek bu kez ajur kısmının yapılışını da ekledim yazının devamında görebilirsiniz. Oldukça kolay hoş bir ajur örneği..

Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği

Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği

Turuncu yeşil bebek yeleğinden tek farkı daha sık örülmüş.

Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği

Ajur kısmın yapılışı, örnek 3 düz ilmek üzerine yapılıyor. 3 ilmeği düz örüyorsunuz bir sonraki 3 ilmeği toplayıp içinden 3 ilmek çıkarıyorsunuz. ( 3 ilmeği topla içinden 1 ilmek al 1 başına dola 1 ilmek daha çıkar)

Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği

Sonraki 3 ilmeği yine düz ör sıra sonuna kadar 3 topla 3 düz ör. Arka sırada tüm ilmekler göründüğü gibi örülür. Ön sırada bu kez önceki sırada düz ördüğümüz ilmekleri toplayıp diğerlerini düz örüyoruz. Turuncu yeşil bebek yeleğinde ise arka sırayı örüp gel bir sıra daha düz ters ör sonra ajuru kur şeklinde örülmüş.

Arkadaşlar bugünlerde yoğunum yine örgüden el işinden değil okullar tatil olur olmaz taşınacağız 9 yıl önce geldiğim alıştığım İstanbul tuzladan eşimin işi sebebiyle Tekirdağ Çerkezköye taşınacağız. Bu yüzden eşyaları toparlıyorum bir yandan lazım oluyor yeniden açıyorum :) şaşkın, dağınık düşünceli, üzgün birazda heyacanlı hallerdeyim. Çok alışmıştım buraya çok güzel komşularım arkadaşlar edinmiştim hepsini bırakıyorum burada  ne kadar telefonda görüşebilsek te eskisi gibi asla olmayacak biliyorum buna üzülüyorum. Bu devirde böyle güzel dostluklar kurmak gerçekten çok zor inşaAllah yeniden güzel insanlarla karşılaşırız iyi komşularımız dostlarımız olur sürekli dua ediyorum hayırlısı olsun inşaAllah.. Aranızda çerkezköylü varmı orada oturan birilerinin tavsiyelerine ihtiyacım var mesela ev konusunda hangi semtlere bakmalıyız, okula hastaneye yakın sakin bir arıyoruz.. Hepimiz için her şeyin hayırlısı olsun, dualarımızın kabulü dileğiyle hayırlı Cumalar diliyorum hepinize selametle kalın.. 

0 yorum var.Peki senin fikrin nedir..? to “Kolay Ajurlu Örgü Bebek Yeleği Modeli”

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..