21 Ekim 2015

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi de Biter...

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi

Aylar önce başladığım bir elime alıp bir bıraktığım çiçek motifli tığ işi bebek battaniyemiz bitti çok şükür.. Ellerime sağlık... Çiçek motifleri kolay kolay toplanıp büzülmüyor bu yüzden çok sevdim bu örneği. Motiflerin yapılışını isteyen olursa yorum bıraksın yardımcı olmaya çalışırım.

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi

Çiçek motifli bebek battaniyesini altıya dokuz motif yapıp kenar kısmını da yine trabzan ve çiçekli birit yaptım. Bir sırada 2 trabzanın arasına pembe renk ile 3 zincir çekip batarak çerçeveledim :) Olmasa da olurdu ama fena durmadı sanırım.Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi oldukça büyük oldu 4-5 yaşına kadar rahatlıkla kullanılabilir. Daha da büyütüp yatak örtüsü olarak tamamlamaya da niyetlendim ama iplerin devamını bulamadım  1 yumak açık yeşilden 1 yumaktan az  pembeden ve yarım yumakta yeşil kaldı bende büyütmekten vazgeçtim bakalım kimin nasibi :)

Bu model dışında daha onlarca bebek battaniyesi ve motif örneklerini arşivimde görebilirsiniz bir çoğu açıklaması ile birlikte verilmiştir.

Örmeye devam tam zamanı :) Görüşmek üzere selametle kalın..


1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..