9 Ekim 2015

Tığ Örgü Fotoğraf Makinesi Kılıfı Ördüm Kendime..

Tığ Örgü Fotoğraf Makinesi Kılıfı

Küçücük minicik fotoğraf makineme tığ örgü kılıf ördüm eski gömlek düğmeleri ile de desen yaptım nasıl olmuş ama.. Eskiden bu kadar küçük kılıflara cep telefonları sığabiliyordu. Bende örmüştüm bir kaç tane cep telefonu kılıfı..Şimdikiler büyüklükte tabletlerle yarışıyor.. Teknoloji çok hızlı ilerliyor ve cebine uyanda uymayan da alıyor maalesef.. Neyse nereden nereye geldim ben ya konumuz fotoğraf makinemin yeni kılıfı idi. Tığ örgü fotoğraf makinesi kılıfımın yapım aşamalarını resimlemeye çalıştım yazının devamında görebilirsiniz..

Tığ Örgü Fotoğraf Makinesi Kılıfı

Tahmini olarak zincir çekip makinemize ölçüyoruz ve zincirin etrafında dönerek hiç bir arttırma yapmadan sık iğne yapıyoruz..

Tığ Örgü Fotoğraf Makinesi Kılıfı

Ara ara fotoğraf makinesini kılıfına koyarak deniyoruz ölçü tamam olduğunda kapak kısmına geçiyoruz.

Tığ Örgü Fotoğraf Makinesi Kılıfı

Kapak kısmını her sırada bir sık iğne toplayarak 8 sık iğne sırasında 4 kez daraltıyoruz üçgen olmayacak ama en son hali yukarıdaki resimdeki gibi kalacak ve sadece kapak kısmına bir sıra sık iğne ile çeviriyoruz. Kapak kısmına cırt bant diktim ben ama resmini çekmeyi unutmuşum az çok tahmin edersiniz zaten..

Çok kullanışlı bir kılıf olma özellikle düşmelere karşı harika bir koruyucu.. Bileğe geçirmek için bir de bağcık yapayım dedim ama fotoğraf makinesinin zaten bağcığı var kılıfa konduğunda bağcık dışında kalabiliyor..

Dilerseniz çanta gibi boynuna takmak isterseniz uzunca bir bağcık da örebilirsiniz.

Hepinize güzel bir hafta sonu dileyerek selametle kalın diyorum...

1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. yaratıcılık diye buna derim bayıldım o çiçeklere ....rnkync.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..