3 Kasım 2015

Amigurimi Rapunzel & Crochet Amigurumi Doll

Amigurimi Rapunzel & Crochet Amigurumi Doll

Amigurimi Rapunzel Crochet Amigurumi Doll


Geçen yıl kızıma doğum günü hediyesi olarak ördüğüm amigurimi rapunzel örgü oyuncağımız. Altın sarısı uzun saçları ile oynamak kızımın en büyük zevki.. Saçları için 50 numara simli naylon iplik kullandım. 1 yumak ipten biraz daha fazla kullanıldı daha da ekleyebilirdim ama çok ağırlaşıyor. Rapunzel bebeğimizin boyun, kol ve bacaklarına sırt kısmından sabitleyerek boncuk slikonun arasına kalın tel koydum. Kol ve bacakları oldukça esnek istenilen şekilde oturtulabilir ayakta da durabilir.

Rapunzelin yüzünü de renkli oya iplikleri ile elimden geldiğince kendim işledim. Elbisesini ayrıca ördüm giydirip çıkarabiliyor hatta diğer bebeklerinin elbiselerini bile giydirip rapunzele defile yaptırıyor kızım :)

Rapunzel örgü oyuncak bebeğimizin yapım aşamalarını resimlemiş notlar almıştım ama resimler bozulan fotoğraf makinemle birlikte tarih oldu.. Aldığım notlarda geçen yaz yaşadığım iki kez ev taşıma maceramız da kayboldu belki bir yerlerden çıkar ama unuttum işte yerini :) Bu yüzden rapunzel bebeğin yapılışı ile ilgili sayı vs.. bilgi veremeyeceğim isteyenlere.. Kendimde doğaçlama ördüm tıpkı diğer amigurimi oyuncaklarım gibi.. Sayılara bağlı kalamıyorum ben illa ekleme çıkarma birşeyler yapıyorum..

Neyse sizlerde az buçuk tığ işi, sık iğne biliyorsanız rahatlıkla rapunzel bebek örüp minik prenseslerinizi sevindirebilirsiniz.. Güzel bir hafta dileğiyle selametle kalın..

3 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. Ellerine sağlık harika olmuş

    YanıtlaSil
  2. Ellerine sağlık canım ben de doğaçlama örüyorum genel de saçlar çok güzel olmuş

    YanıtlaSil
  3. Elinize sağlık bayıldım örgü bebeğe. :) Şurada satılan örgü bebekleri de siz mi yapıyorsunuz; https://www.ciceksepeti.com/ogretmenler-gunu-hediyeleri

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..