17 Kasım 2015

Burgulu Örgü Bere Yapılışı & Knitting Hat Pattern

Burgulu Örgü Bere Yapilişi

Burgu desenli örgü bere 9 yaşındaki bir prensese örüldü ve sahibine ulaştırıldı sağlıkla güle güle kullansın inşaAllah.. Örmesi çok kolay bere modelimizin 1-2 saate kalmaz bitiveriyor.. Tepesine pom pom yapacaktım ama sevgili kızım anne artık berelere pom pom yapmasan bebek değiliz ki dedi büyümüşler :) mişmiş... Yapmadım bende böyle sade de güzel oldu kızımıza..

Burgulu Örgü Bere Yapilişi

Örgü burgulu bere örneğinin yapılışı: 102 ilmekle alın kısmından başlıyoruz yanlardan 1'er ilmek dikiş payı. 10-12 sıra tekli lastik ördükten sonra ilmekleri 6 düz 6 ters olarak 6 sıra örüp düz ilmekleri hep sola doğru büküyoruz. Bükme sırasını bitirip arka sırayı örerken düzleri ters tersleri düz örüyoruz ve her 6 sırada bir bükme yapıyoruz.

Burgulu Örgü Bere Yapilişi

6 sıra bükme işlemi yaptıktan sonra yine sırayı örerken ilmekleri sağdan soldan keserek 4 düz 4 ters olarak örerek ilmek sayısını azalttık 6 sıra daha örüp bükme işlemi yapıyoruz. Yine arka sırada yine aynı işlemi uygulayıp ilmekleri 2 ters 2 düz olarak 2-3 sıra daha örüp 2 kez 2 ilmeği birlikte keserek beremizin tepe kısmını oluşturup ilmekleri kapatıyoruz.. Burgu desenli örgü bere bitti bu kadar kolay işte.. Süslemek size kalmış bizimkiler büyüdüğü için biz süsleyemedik :)Knitting Hat Pattern

Örmek isteyenlere kolay gelsin hepinize güzel bir hafta diliyorum en güzele emanetsiniz.. Diğer açıklamalı örgü şapka ve bere modellerime bakmadan gitmeyiniz..


0 yorum var.Peki senin fikrin nedir..? to “Burgulu Örgü Bere Yapılışı & Knitting Hat Pattern”

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..