7 Ocak 2016

Anlatımlı Örgü Erkek Çocuk Bere Modeli


anlatimli örgü bere

Gün geçtikçe büyüyen oğlumun şapka ve bereleri küçük gelmeye başlayınca bende ona yenisini ördüm. Atkısını da örüyorum elimde. Yoğunum ama can her şeyden önce gelir değil mi..Geçen yılda kulaklıklı anlatımlı erkek çocuk bere örmüştüm oğluma taraftar renklerinde, eskimedi ama küçüldüler sanki onlar yedek kalsın istedim biraz da.Evde bu renk iplerim kalmış hangisinden öreyim derken ikisini birlikte örmeye karar verdim böylece atkı içinde yeterli ip sağlamış oldum. 

anlatimli örgü bere

Anlatımlı örgü erkek çocuk bere nasıl örülür..? 

Yapılışı: Genel olarak bere ve şapkaları tepeden başlama yöntemi ile örüyorum hem kolay hemde dar ya da geniş örme olasılığınız oldukça azlıyor. İpim kalın olduğu için ilmek sayısı 86 oluncaya kadar arttırmaya devam ettim. Arttırma işleminden sonra bereyi 2-3 parmak arttırmadan ördüm diğer ipe geçtim alışageldik bir lastik örmeyi planlarken anlık bir kararla lastik kısmını burgu ve prinç örgüsü olarak ördüm. İlla ki lastik yada haroşa olmak zorunda değil ki :) Neyse 86 ilmeği şöyle ayarlarım 6 prinç örgüsü 4 lastik 10 prinç örgüsü 4 lastik en sonda yine 6 ilmek prinç örgüsü olacak 3-4 sırada bir burgu yaptım ve 4 burgu dan sonrada ilmekleri ters olarak kapattım. Burgu desenli örgü bere bitti oğlum sağlıkla güle güle kullansın inşaAllah..

anlatimli örgü bere

Örgü erkek çocuk bere de son sırası ve arka sıradan gelirken ilmekleri kestim düz ilmekleri düz tersi ters kestim başlarda ama hoş durmadı. 
Anlatımlı çocuk bere modelleri ve daha bir çok tığ işi olsun şiş örgü olsun şapka ve bere örneğini marifetane.com'da bulabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorum bırakınız yardımcı olmaya çalışırım.
Bugünlük de bu kadar en güzele emanetsiniz selamlar sevgiler..
1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..