20 Ocak 2016

Burgu Desenli Bere Nasıl Örülür..?

Bere Nasil Örülür..?


Burgu desenli bere nasıl örülür.? Bugünkü yazımın konusu da bu bere modeli. Alize simli bebe ip ve 3.5 no misina şiş kullandım örmek için. Aynı ip ile daha önce kızıma yine burgu desenli elbise ve burgu desenli baktüs şal örmüştüm açıklamaları ile birlikte marifetane arşivinde bulabilirsiniz.

Burgu desenli bere'de baktüs şal ve elbise ile takım oldu önceden planlanmasa da.. İlginçtir ipten 1 metre bile kalmadı :) tamamını ördüm o yüzden de renk sıralamasına dikkat edemedim şal ve elbiseden kalan ipleri değerlendirdim..Gelelim nasıl ördüğüme resim üzerinde yeterince anlattığımı düşünüyorum.

Burgu desenli bere nasıl örülür.?  İlk resimdeki yönergeleri takip ederseniz 9-10 yaşa göre bere örebilirsiniz. Sayılar ipinizin kalınlığına göre değişebilir. Yetişkinler için tepe kısmındaki sayı sabit olmak üzere diğer ilmekleri arttırabilirsiniz. Hatta bu yöntemle tepe kısmı sabit diğer kısma dilediğiniz örneği koyarak fark farklı bereler örebilirsiniz. Yıllar önce benzer bir desenle kasketli bere örmüştüm bu modeli de oradan esinlenerek ördüm.. Örmek isteyenlere kolay gelsin takıldığınız bir yer olursa yorum bırakın olmasa da yorum bırakın düşünceleriniz benim için önemli..


Bere Nasil Örülür..?

Burgu desenli berenin bitmiş hali..


baktüs şal

Bu da baktüs şal atkımız ben burgu kısmını 4 ilmek üzerine örmüştüm ip yetsin diye :)  Yeniden örecek olsam en az 6 ilmek ile burgu yapardım. 4 ilmekle burgu kenarda olunca kendini pek göstermiyor..


Bugünlük de bu kadar her zaman olduğu gibi selametle kalın hepinize gönül dolusu sevgiler..

1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. Maşallah gerçekten marifetli eller bayıldım bereye de atkıya da kızıma yapabilsem keşke .. çok güzel olmuş ellerinize sağlık..

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..