18 Şubat 2016

Bebek Örgü Uyku Tulumu Nasıl Örülür.? Örgü Kundak Modeli

Örgü Uyku Tulumu Nasıl Örülür.?

Bebekler için örgü uyku tulumu modeli yeni doğan bebeklere özel bir örgü modeli 6 aya kadar rahat kullanışlı güzel bir uyku tulumu zaten 6 aydan sonra isteseniz de içinde tutamazsınız bebeği :) Örgü uyku tulumu modelimizde 0-6 ay bebeklere özel. Sevgili takipçim Fahriye Gökkaya sizler için uyku tulumu nasıl örülür .? yapılışını da anlatmış yazının devamında görebilirsiniz.Fahriye hanıma çok teşekkür ederek nasıl örüldüğüne geçelim. 
Bebek örgü uyku tulumu nasıl örülür.? 
Uyku tulumunu örmeye 84 ilmekle başlıyoruz; 9 haroşa 2 ters 8 ilmek burgu 15 düz 2 ters 8 burgu 2 ters 15 düz 2 ters 8 burgu 2 ters 9 haroşa olarak ilmekleri sıralıyoruz. Toplamda 12 kare örüyoruz daha büyük bir uyku tulumu isterseniz kare sayısını çoğaltabilirsiniz. Kare kısmı tamamladıktan sonra yanlardaki burgular hariç orta kısmı 2 düz 2 ters olarak örmeye devam ediyoruz. 25 cm daha örüp ilmekleri kapatalım. Kapişon için üst kısmı içten dikiyoruz. Tulumun ayak ucuna gelen kısımdan 10-15 cm içeriden dikip eşit aralıklarla 4 yerinden çıt çıt dikiyoruz. Fahriye hanım süslemek için tığ işi çiçek motifleri kullanmış düğme kadar örüp monte etmiş minik ayıcık motifleri ve pompomlarla süslemeyi tamamlamış. Örgüyü bitirdikten süslemesi sizin ufkunuza kalmış dilediğiniz gibi süslersiniz artık..


Örgü Uyku Tulumu Nasıl Örülür.?

Fahriye Gökkaya hanım'a açıklamasıyla birlikte bu güzel örgü bebek uyku tulumunu erkek bebekler için örgü uyku tulumu modellerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum ellerine emeğine sağlık.. Erkek bebekler için örgü uyku tulumunu da yine Sipariş vermek isterseniz Fahriye hanıma facebook adresinden ulaşabilirsiniz veya bana buradan yorum ya da email ile yazarsanız kendisine bildirebilirim.

Selametle kalın...


3 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. Ya ip ne markasi onuda yazsaniza ilmek sayıları tutmazki hiç biyerde ben bunu göremiyorum ya yarım yamalak anlatiyisunuz

    YanıtlaSil
  2. Ya ip ne markasi onuda yazsaniza ilmek sayıları tutmazki hiç biyerde ben bunu göremiyorum ya yarım yamalak anlatiyisunuz

    YanıtlaSil
  3. Şiş numarasını verseydiniz

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..