29 Şubat 2016

Robadan (Yakadan) Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür.?

Bebek Hırkası Nasıl Örülür.?

Robadan başlama bebek hırkası modeli: Bu güzel hırka modeli takipçilerimden Hatice Budak Karacan'a aittir. Gönderdiği resimlerden olabildiğince örmek isteyenler için yapılışı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Örmek isteyenler yazının devamına lütfen..
Bebek Hırkası Nasıl Örülür.?Robadan başlama bebek ve çocuk hırkası nasıl örülür.?

Hırkaya 92 ilmekle başlıyoruz. 2 sıra haroşa sırasından sonra ilmekleri ayırıyoruz 8 ilmek ön bant haroşa  4 düz 1 ters 4 düz  1 dola (ilmeğin altındaki ilmekden ilmek çıkararak gizlik ilmekte örebilirsiniz.) 2 düz 1 dola.
Kollar için 1 haroşa 4 düz 1 ters 4 düz 1haroşa (diğer kolda aynı) 1 dola 2 düz 1 dola 26 ilmek arka için haroşa 1 dola 2 düz 1 dola diğer kolu ör ve ön batta aynı şekilde sırala.

Bebek Hırkası Nasıl Örülür.?

Robadan başlama hırka kol altına kadar ayırma yerlerinden arttırmalar yapılarak örülür. Öreceğiniz bebek veya çocuğun yaşına göre arttırma sayısı 18 ve artı olarak siz ayarlayabilirsiniz. Kolları ayırdıktan sonra öndeki bükmelerin yanlarından 1 ters 4 düz olarak ilmekleri ayırarak bel kısmına 15 cm kadar bükme yapıyoruz sonrasında örgüye resimdeki gibi devam ediyoruz. Örgü hırkaya istediğiniz aralıkta düğme iliği açmayı da unutmuyoruz.

Hırkanın etek kısmı son örgü sırasında 10 ar ilmek 12 sıra haroşa örülüp ilmekler kapatılır iplik kırılmadan katlanıp yandaki 10 ilmekte aynı şekilde sıra sonuna kadar örülür. Yaka kısmından da ilmek çıkararak etek kısmı gibi aynen örülür.  Hatice Budak Karacan hanımefendiye bu güzel hırka modelini bizlerle paylaştığı için teşekkürler. Hatice hanım sipariş örüyor dilediğiniz örgü modelinden sipariş verebilirsiniz.Örmek isteyenlere kolay gelsin takıldığınız bir yer olsa da olmasa da yorumlarınız benim için önemli yazın lütfen.. Ayrıca marifetane'de onlarca Açıklamalı hırka ve yelek modelini de bulabilirsiniz size hitap eden bir model mutlaka vardır..

Selametle kalın hepinize sevgiler selamlar.. 


1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..