6 Haziran 2016

Lale Lif Modeli Nasıl Örülür? Crochet Washcloth

Lale lif modeli nasıl örülür?

Marifetane'nin sevgili takipçileri, kadim dostları hepinize Hayırlı Ramazanlar dileğiyle bugünkü yazıma başlıyorum. Yine kendi tasarladığım Lale desenli lif modeli getirdim sizlere. Lale lif modeli nasıl örülür? Resimlerle yapılışını siz okuyucularım için anlatmaya çalıştım. Lale lif modeli yapılışı:  hemen anlatmaya başlıyorum örmek isteyenler buyursun takıldığınız bir yer olursa yorum bırakın email gönderin yardımcı olmaya çalışırım.

Lale lif modeli nasıl örülür?

Lifi örmeye 25 cm kadar zincir çekerek başlıyoruz. Bu lifin özelliği resimlerden de anlaşılacağı üzere laleler tersten örülüyor. İkinci renk ipe geçiyoruz ama yeşil renk ipi koparmıyoruz. İlk fıstık için yandan 6 zincir bırakıp 7.ye fıstık yapıyoruz. Tüm sıra boyunca aralarda 3 zincir bırakıp 4. fıstık yaparak en sonda da yine 6 zincir kala baştaki gibi yeşil zincirle birleştiriyoruz.Lale lif modeli nasıl örülür?

Yeşil ipi koparmamıştık ya hani, yaprakları örmek içindi.. 5 zincir çekip fıstığın sağından solundan 4'er ilmek uzatarak hepsini birlikte topluyoruz ve aralarda yine 3 zincir çekiyoruz.

Lale lif modeli nasıl örülür?

Bundan sonrası yine aynı şekilde resimleri takip ederek örebilirsiniz. Bir kırmızı bir sarı lale örüyoruz ama tersten. Örneği çevirdiğimizde sıra sıra lale modeli karşınızda. Lale lif modelinin etrafını da da Fırfırlı lif modelindeki gibi fırfır yaparak tamamladım. Saçaklı lif modelinde olduğu gibi saçaklarda çok yakışır bu modele. İkinci lale lifin çevresine saçak öreceğim inşaAllah.

Lale lif modeli nasıl örülür?

Crochet Washcloth


Lale lif modeli nasıl örülür?

Evet bu son resimde de lale lif modeli bitmiş tam görüntüsü sizlerle. Açık pembe ve yine yeşil renklerle başladım bitince onuda sizlerle paylaşacağım inşaAllah.. Marifetane arşivinde yüzlerce harika lif modelleri sizlerin beğenisine sunulmuştur. Örmek istediğiniz ama modelini çıkaramadığınız lif örneklerini marifetane@marifetane.com email adresimden bana gönderebilirsiniz sizin için örneğini çıkarmaya çalışırım.

Evet lale lif modelini örmek isteyenlere kolay gelsin, Mübarek ramazan ayının rahmeti bereketi hepimizin üzerine olsun inşaAllah.. Selametle...
2 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. size de hayırlı ramazanlar ..

    YanıtlaSil
  2. ellerıne saglık ablacım harıka olmus ben o modelden kızlarıma yelek yapmıstım

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..