21 Haziran 2016

Ortadan Başlamalı Saçaklı Kare Lif Nasil Örülür? Crochet whascloth

Saçakli Kare Lif Nasil Örülür?

Yine yeniden saçaklı kare lif modeli getirdim size,  yine kare lif ama bu lifi örmeye ortasından başlıyoruz ve bu şekilde dilediğiniz deseni oluşturmak,  ikinci renk ipi yürütmek çok daha kolay. Ortadan başlamalı saçaklı kare lif nasıl örülür? Bol resimli olarak örmek isteyenler için açıklamaya çalıştım..


Saçakli Kare Lif Nasil Örülür?

Ortadan başlamalı saçaklı kare lif nasıl örülür? Resimlerin orijinal büyüklükleri için resmin üzerine sağ tıklayıp yeni sayfada açınız bu şekilde resimleri büyüterek çok daha rahat örebilirsiniz.

Azıcık da olsa tığ işi örgü biliyorsanız resimleri takip ederek kolayca örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi kare motifin yapılışından yola çıkarak örmeye çalıştım.Bir yumak lif ipi ile 3 tane saçaklı kare lif örebilirsiniz.


Saçakli Kare Lif Nasil Örülür?

Saçaklı kare lif nasıl örülür? yazımda saçakların nasıl örüldüğünü de görebilirsiniz. Sizde  benim gibi akşamı sahura bağlıyorsanız bu sıcakta en rahat el işi lif örmek.. Şimdilik ben takıldım gidiyorum bakalım lif modellerine. Bayram ertesi memleket ziyareti yapıcaz 1 ay kadar kalacağız inşaAllah.. İşte bu sebebten birazda hediyelik olarak örüyorum. Tığ işi motiflere takıntım olduğunu yazmıştım evet bir kaç güzel model çıkardım yine nasip olursa onları da ekleyeceğim inşaAllah.

Saçakli Kare Lif Nasil Örülür?

Crochet whascloth patternSaçakli Kare Lif Nasil Örülür?


Saçakli Kare Lif Nasil Örülür?

Marifetane arşivinde binlerce örgü modelini, lif modellerini bir çoğu da açıklamalı olmak üzere görebilirsiniz. Örmek istediğiniz modelini çıkaramadığınız örnekleri de bana gönderebilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ramazanın yarısını bitirdik artık gerisi su gibi akar biter Allah c.c orucun hakkını verenlerden bu güzel günleri olabildiğince değerlendirenlerden eylesin hepimizi..Amin. Hayırlı ramazanlar selametle kalın..

3 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. Ellerinize saglik.8 yasinda kizim var ona ogretmek istiyorum.kac numarali tig ile oruyoruz?

    YanıtlaSil
  2. Ellerinize sağlık güzel anlatım için teşekkürler bende deneyeceğim

    YanıtlaSil
  3. Bu gibi kare modeller gerçekten çok şık ve örülmesi çok kolay oluyorlar. Elinize sağlık.

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..