2 Haziran 2016

Saçaklı Kare Lif Modeli Nasıl Örülür? Crochet Washcloth

Saçakli Kare Lif Modeli Nasil Örülür?

Tamamen kendi tasarımım olan saçaklı kare lif modelim. İçindeki fıstık yeşili renk sebebi ile resimler pek net olmadı ama kendisi çok güzel oldukça büyük bir lif oldu. Saçaklı kare lif nasıl örülür? Örmek isteyenler için yazının devamında resimlerle anlatmaya çalıştım.
Yeni tasarım 2016 en yeni lif modellerim de sırada bekleyin harika lif modelleri paylaşacağım inşaAllah.

Saçakli Kare Lif Modeli Nasil Örülür?

Benim saçaklı lifim haddinden fazla büyük oldu fena olmadı ama keşke biraz daha küçük başlasaydım demedi de değilim kendi kendime. İlk sıra resimlemeyi unuttum olur mu olmaz mı derken :) Neyse gelelim lifi nasıl ördüğüme..

Saçakli Kare Lif Modeli Nasil Örülür?

Saçaklı kare lif nasıl örülür? Crochet Whascloth pattern

Lif nasıl örülür ? bilenler olayı hemen çözecektir ama yeni öğrenenler için anlatmaya çalışayım. Lifi örmeye uç uca fıstıklar yaparak başlıyoruz ben 27 fıstık başladım ama 21 fıstık yapsanız yeter. 21. fıstığın ucuna hemen renkli ipimize geçip başına 4 kez çekip uzatın ve yeşil fıstıklardan 2.fıstığın dibinden 4 ilmek uzatıp ikisini birlikte topluyoruz. Bu arada yeşil ipi hem örgünün içinden yürütüyoruz, bir yeşil fıstık daha yaparak hemen yanındaki fıstıkdan koyu yeşil renkle ilmekleri alıp ikisini birlikte topluyoruz. Bu sırayı bu şekilde sıra sonunda kadar örüp en sonda 2 fıstık kaldığında biri alta biri kenara gelecek şekilde birleştiriyoruz. Dönüş sırasını nasıl ördüğüme gelince yukarıdan 2. resim size yardımcı olacaktır. Böyle anlatmak biraz karışık oldu sanırım örmek isteyen yorum bıraksın daha detaylı şekilde yeniden anlatmaya çalışırım.

Saçakli Kare Lif Modeli Nasil Örülür?

Saçaklı lifin kenar saçaklarını da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi cetvel yardımıyla ördüm. Sık iğne gibi fıstıktan ilmek çıkarıp cetvele takıyorsunuz 9-10 tane çıkarıp en son dipte bir zincir çekip tığın başını uzatarak yandaki fıtığa geçerek sık iğne yapın yine ilmeği uzatıp diğer fıstığa sık iğne yaparak yeni saçağa  başlıyoruz tüm kenarı bu şekilde örüp bitiriyoruz. Aynı yöntemle fırfırlı lifler örebilirsiniz. Her fıstığın arasına aynı sayıda yaparak en son saçakların ucuna sık iğne yaparsanız fırfırlı lif olur.


Saçakli Kare Lif Modeli Nasil Örülür?

75 ayrı birbirinden güzel yeni modeller uzun lifler, fırfırlı lifler, desenli lifler daha bir çok model  Lif modelleri yazısında yüzlerce lif modeli Marifetane arşivinde sizlerin beğenisine sunulmuştur. Örmek isteyenlere kolay gelsin hepinize her zaman olduğu gibi gönül dolusu sevgiler selamlar..

1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..