16 Ağustos 2016

Tığ İşi ve Kumaş İle Elbiseler Kız Bebek ve Çocuklarına

Tığ işi ve kumaş ile elbise

Tığ işi ve kumaş ile elbise, renkli boncuklar birkaç düğme ile minik prenseslere rengarenk elbiseler.  Biraz tığ işi biliyorsanız ve basit el dikişi de yapıyorsanız bu cicileri örmek sizin için çok zevkli olacaktır. Yarısı tığ işi yarısı kumaş ile cici cici elbiseler yapabilirsiniz. Süslemesi de tamamen sizin zevkinize hayal gücünüze kalmış. Tığ işi ve kumaş birleşimi bu elbiseleri nasıl ördüğüme gelince,


bir sonraki postta resimlerle adım adım anlatmaya çalışacağım. Aslında belli şemalar var ama ben yaka kısmını biraz değiştirdim kullanım kolaylığı açısından bu tarz yakaları tercih ediyorum.


Tığ işi ve kumaş ile elbise

Kızımın küçülen elbiselerinden yeğenlerime yaptım bu elbiseleri. İpimiz alize diva missisipi , tığımız 8 numara örmek isteyenler hazırlasın bir daha ki postta örüyoruz. 

Tığ işi ve kumaş ile elbise


Bu elbisemizde eski bir kot pantolondan kesildi elde dikildi. İki tane kestim aynı pantolondan 2-3 yaş kızlara göre tam oluyor. İkinci tığ işi elbiseyi de örüyorum elimde bitmek üzere yetiştirebilirsem bu hafta ekleyeceğim buraya.

Bugünlük benden bu kadar olsun güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle selametle kalın...


Marifetane arşivinde Elbise ve jile kategorisinde onlarsa tığ işi elbise ve şiş örgü elbise jile modellerini bulabilirsiniz. Modellerin bir çoğu açıklamalı olarak beğeninize sunulmuştur.


0 yorum var.Peki senin fikrin nedir..? to “Tığ İşi ve Kumaş İle Elbiseler Kız Bebek ve Çocuklarına”

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..