7 Kasım 2017

Anlatımlı Örgü Erkek Çocuk Fermuarlı Yelek Modeli


Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli

Anlatimli Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli ve yapılışı:


5-6 Yaş erkek çocukları için fermuarlı örgü yelek  modelimizi örmek için 4 numara misina şiş ve Himalaya antipiling  2.5 yumak ip yeterli. Arka ve önleri birlikte ördüğüm için misina şiş yazdım ama ayrı ayrıda örebilirsiniz.


Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli


Resim çok parlak çıkmış akşam çektim son anda omuzları dikmeden önce :)

Örgü fermuarlı erkek yelek için şişe 204 ilmek alarak başladım. 102  ilmek arka 51 ilmek de önler için. 7-8 sıra lastik ördükten sonra ilmekleri şöyle sıraladım.

3 ilmek düz 2 ilmek ters 6 ilmek düz (bükme) 10  ilmek ters 4 ilmek düz (baklava örneği için ) 10  ilmek ters 6 ilmek düz (bükme) 2 ters 23 ilmek düz (kol altı - ön ve arka) 2 ters 6 düz (bükme) 10 ters 4 düz 10 ters 6 düz (arka ortadaki bükme) 10 ters 4 düz 10 ters 23 ilmek düz 2 ters 6 düz (bükme) 10 ters 4 düz 10 ters 6 düz 2 ters 3 düz. İlmeklerimizi bu şekilde sıraladıktan sonra arka sırayı da düzü düz tersi ters örüp ön yüze geliyoruz. 
Ajur kısmında baklava örneğinin yapılışı bilmeyenler için 4 ilmeği 2 ilmek sağa 2 ilmek sola 8  kez ilmek içe 8 kez de dışa kaydırarak örüyoruz. Bükmeyi ördüğümüz gibi sağa ve sola doğru ön ilmekleri başka bir şişe alıp önce kaydırmamız gereken 1 ilmeği örüp şişe aldığımız ilmekleri daha sonra örüyoruz.

Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli

30 cm ördükten sonra  kol oyuntusu için ilmekleri 4+2+1 olarak keserek önleri ve arkayı ayrı ayrı örüyoruz.  13-14 cm örüp önde kol için kestiğimiz ilmeklerden sonra 44 ilmek kalmıştı şimdi yaka oyuntusu için ilmekleri 6+2+2++2+2+2 +2 olarak kesip tüm ilmekleri kapatıyoruz. Diğer tarafta aynı şekilde örülecek. Arka da yaka oyuntusu yapmıyoruz. Omuzları diktikten sonra yaka için 82 ilmek çıkarıp lastik örüyoruz . Kol lastiği içinde 80 ilmek çıkarıp lastik örüyoruz.
Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli

Ben fermuar diktim siz dilerseniz düğme iliği açarak da örebilirsiniz. 
Birbirinden güzel bebek yelek modelleri , şık ve güzel bayan yelek modelleri  de beğeninize sunulmuştur.Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli

Açıklama yapmak örmekten zormuş :) Örmek isteyenlere kolaylıklar diliyorum takıldığınız bir yer olursa yada örmek istediğiniz bir model yorum bırakın marifetane facebook'dan mesaj gönderin elimden geleni yapmaya çalışırım.

Unutmadan marifetane artık Instagram da takibe alırsanız sevinirim. İnstagram hesabımı yeni açtım beni orada da yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum..

Hepinize selamlar sevgiler...


1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. Bu örgütü YouTube de anlatımlı bi şekilde gösterseniz

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..