1 Kasım 2017

Örgü Elsa Bere Yapımı


                                             


Örgü Elsa Bere Yapımı 
Kız çocuklarının çok sevdiği harika bir bere modeli. Geçen kış örüldü ama bu yılda çok isteniyor. Örmesi zevkli sonu mutluluk garantili azıcık tığ işi biliyorsanız hemen örmeye başlayın derim. Örgü kısmından başka sizi oyalan bir zorluğu yok 5 yumak ipten 2 tane bere örebilirsiniz. İpiniz biraz inceyse 2 yumak ip evde bulunan ufak tefek malzemelerle sizde prensesinizi mutlu edebilirsiniz..


Örgü Elsa Bere Yapımı
Ben hem kendi prensesimi hemde 3 güzel arkadaşı için ördüm onların mutluluğu her şeye değer.
Örgü elsa bere yapımı resimlerle açıklamaya çalıştım. Tamamen tığ işi tepeden başlayarak örüyoruz. 3 zincir çek ortadaki zincirin etrafına 8 tane 2 li trabzan yap elinizin sıkılığına göre 9-10 trabzan da yapabilirsiniz. 2.sırada 1 trabzan ör 2.trabzana 2 tane trabzan yap. Bu şekilde 3. sırada 2 trabzan ör 3. trabzana 2 tane. 4.sırada 3 trabzan bırak 4. trabzana 2 tane örerek arttırıyoruz. Ara ara çocuğunuzun da kafasına ölçerek istediğiniz genişliği geldiğinde arttırma yapmadan kulak memesi boyuna kadar örüyoruz.Örgü Elsa Bere Yapimi

Örgü Elsa Bere Yapimi


Örgü Elsa Bere Yapimi

Örgü elsa bere bitti şimdi örük kısmı için ipimizi 2 metre uzunluğunda kesip 2 ye katlayarak 1 metre uzunluk elde ediyoruz tığ yardımı ile son trabzanın üstüne püskülleri yapalım.

Örgü Elsa Bere Yapimi

Püskül işimiz bittiyse örmeye başlıyoruz resimde gördüğünüz gibi örüp kenara kulak hizasına geldiğinizde diğer tarafı da arkadan örerek aynı yere getirip hepsini birlikte örüyoruz. 

Renkli boncuklar varsa ve de biraz güpür ile süsleyerek örgü elsa beremizi tamamlıyoruz.

Örgü Elsa Bere Yapimi

Marifetane de birbirinden güzel örgü şapka ve bere modellerini bulabilirsiniz. Örmek istediğiniz takıldığınız modeller için yorum bırakınız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Açıklamalı modeler içinde örmek isteyebileceğiniz bir model mutlaka vardır diyorum.  Şapka ve bere sezonunu açtım harika örgü modelleri ile marifetane de kaldığımız yerden devam ediyoruz bizi takipde kalın hepinize selamlar sevgiler.1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

  1. ben de yapmak istiyorum. çok harika olmuşlar. kim bilir ne mutlu olmuşlardır fıstıklar..

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..