26 Aralık 2017

Tığ İşi Dikdörtgen Kolay Şal Modeli ve Yapılışı
Tığ İşi Dikdörtgen Kolay Şal Modeli

Kullanışlı rengarenk örmesi kolay çok güzel tığ iş dikdörtgen şal modeli.
Lif örmeyi biliyorsanız bunu da kolayca örebilirsiniz. Lif örmeyi öğrendiğim modeldir kendisi :) Gayet kolay ama bir o kadar da güzel durdu ben çok beğendim..


Tığ İşi Dikdörtgen Kolay Şal Modeli

Tığ işi dikdörtgen şal nasıl örülür? Takipçilerimin bir çoğu videolu anlatım istiyor benim buna inanın vaktim yok.. Örmeyi de paylaşmayı da çok seviyorum üretmeden yeni bir şeyler yapmadan duramam ama video için vaktim yok. Öyle böyle vakit ayarlasam da çekecek de biri lazım :) Çocuklar okulda eşim işte :) 

Neyse ben şalın yapılışına döneyim... 
Tığ işi dikdörtgen şal yapılışı: Şalı örmek için lif ipi inceliğinde dilediğiniz şal ipini kullanabilirsiniz. İlk sıra dilediğiniz sayıda fıstık yapın. Bu şalın eninde 20 fıstık yapıldı. 20.  fıstık kenar fıstığı oldu sonrasında her fıstığın arasına da fıstık yaparak lif modellerinde olduğu gibi dilediğiniz uzunlukta örüp püskülle süsleyebilirsiniz veya tığ işi püskülde yapabilirsiniz. Zevkinize kalmış...


Örmek isteyenlere kolay gelsin gününüz güzel geçsin sayfamda onlarca birbirinden güzel şal modelleri ve farklı farklı dikdörtgen şal modeli  de görebilirsiniz..
Selametle kalın gönül dolusu sevgiler..1 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..