8 Ocak 2018

Kadife ip ile Püsküllü Boyunluk Şal Atkı knitting scarf

Kadife ip ile Püsküllü Boyunluk Şal Atkı


Kadife ip ile püsküllü boyunluk sal atkı ne kadar uzun bir tanım oldu böyle. Adını ne koyacağımı bilemedim:) Atkı gibi şal gibi sararsan boynuna boyunluk gibi dahası püsküllü fular bile diyebilirsiniz ama çok kolay ve çok şık bir aksesuar oldu tamamen uyduruk bir şey ama onuda söylemeliyim .. Kadife püsküllü ev botu'ndan kalan kırmızı kadife ip ile ördüm tam yetti..Yapım aşamalarını aşağıda resimlemeye çalıştım oldukça kolay ve çabucak bitiyor.


Kadife ip ile Püsküllü Boyunluk Şal Atkı

Kadife ip ile Püsküllü Boyunluk Şal Atkı
Kadife ip ile püsküllü atkı nasıl örülür?
9-10 numara şişimize 5 ilmek alıyoruz ve hep tersden ters düzden düz öreceğiz.
6 sıra düz ördük (haroşada 3 haroşa sırası oluyor) ilk 3 ilmeği örüp 4. ilmeğin yanından gizli ilmek çıkarıp arttırma yapıyor. 15-16 ilmek oluncaya kadar her 6 düz sırada bir 3 ilmeği ör 4. ilmeğin yanından arttır. ( ilk 3 ilmeği en son boşa bırakacağız püskül olacak kendileri)
Arttırmalarla 15-16 ilmek olduğunda yaklaşık 1 karış arttırma yapmadan örüp bu kez eksiltmeye geçiyoruz aynı şekilde hep 6 düz sırada bir 4. ve 5. ilmeği birlikte örüyoruz son yine 5 ilmek kaldığında 3 ilmeği bırakıp 2 ilmeği kapatıyoruz ..


knitting scarf

İşte burası püsküllü atkının en zevkli yeri sondaki  ilmeği başladığımız yere kadar söküyoruz ve atkımız bitti :)

Ben az kalan ipi değerlendireyim dedim tam kızıma göre bir atkı oldu biz büyükler için  5 ilmekle başlayıp her 4 sırada bir arttırarak 22-25 ilmek ilmek oluncaya kadar arttırıp aynı şekilde daraltarak bu atkıyı örmek istiyorum...  

Örmek isteyenlere kolay gelsin Marifetane'de atkı modelleri açıklamalı şal modelleri ve birbirinden güzel fular örneklerini de görebilirsiniz..

Selametle kalın hepinize gönül dolusu sevgiler...

3 yorum var.Peki senin fikrin nedir..?:

 1. Çok başarılı bir blogunuz var tebrikler.

  YanıtlaSil
 2. gostei muito! super bonito

  bjinhos

  YanıtlaSil
 3. criei um link para seu blog em www.verefazer.org quando puder da uma passadinha la. bjss

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim, yine beklerim..